Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az ECL...

Mi a véleményetek az ECL nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Az angoltanárom azt javasolta , hogy ECL-re menjek. Nektek mi a véleményetek az ECL nyelvvizsgáról? Aki ezen volt , elmesélné a személyes tapasztalatait? Hogy zajlik a vizsga?

Amúgy angol B2-re megyek.

Előre is köszönöm :)


2011. júl. 25. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Voltam.

Az írásbeli szövegértés nemgáz, a levélírásnál már fontos a szókincs, én pl. 2 lehetetlen témát kaptam. :D

A Magnós része nekem naggyonnagyon kemény volt, mert hadartak is, és tele volt háttérzajjal. (mondjuk alapbol ebben gyengébb vagyok, ECL szóbelin megis vágtak miatta)

A Beszélgetős részénél nincs felkészülési idő, bemész, van pár perc beszélgetés a partnereddel, hogy oldjátok a feszültséget. Utána a vizsgáztató bedob egy témát, arról kell beszélnetek pár percet.Ez párbeszéd a partnerrel. Utána kaptok pár képet, egyet kiválasztasz, és arról kell beszélned. Ez inkább önálló témakifejtés. :)

2011. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nyelvtan nincs? És 2 levelet kell írni? Vagy 1 levél és 1 fogalmazás? És mi volt az a 2 lehetetlen téma ? :D Csak azért kérdezem, hogy ne nagyon érjen meglepetés :)

2011. júl. 25. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Az idegen nyelv sajnos nekem nem az erősségem, mégis sikerült a középfokút letennem ECL vizsgán. Nagyon is tudom ajánlani, írásbelin van két szövegértés meg két levelet kell megírni, kb. 200 szó/levél ami kell. Nem gáz, mert megadják, hogy mi a téma, 3-4 szempont van, amiről kell írni és még el is kezdik kb. fél mondatig.

A szóbelin a magnó szokott nehéz lenni, bár amikor én voltam, elég könnyű szövegek voltak és háttérzaj nélkül. Nekem a szóbeli elsőre meglett, az írásbeli csak másodszorra.

2011. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként itt mindent megtalálsz róla:


[link]

2011. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ok,rendben. De elsősorban arra vagyok kíváncsi,hogy pl. nektek milyen kép volt képleírásnál, vagy milyen leveleket kellett írnotok...
2011. júl. 25. 23:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel páros vizsga van, nekünk olyan képeket adtak, amin házak voltak. Városi, falusi meg egy felhőkarcoló, aztán arról kell beszélni. Persze nem azt kell mondani, hogy barna ajtaja meg három ablaka van, mert az alapfok. Itt el kell vonatkoztatni és pl. azt kell mondani, hogy melyiknek mi az előnye, hol jobb lakni, stb.

Első írásbelimen egyik levél az volt, hogy rendeltem valamit egy webshopból és az nem egészen olyan volt, mint a reklámokban, tehát egy kritikát kellett írni. A másik fele meg az álommunkáról szólt. El is buktam ekkor az írásbelit.

A következő írásbelin már hálásabb témák voltak. Egyik az evésről szólt, étterembe járunk-e, gyors kaják, mirelit kaják stb. másik az internetezésről szólt, mire lehet, mit csinálni, mert valakinek a nagyszülei állandóan kapcsolatba akarnak lenni a külföldön dolgozó unokával.

Igazából sokszor csak az egyik levél, a másik vagy egy fórumra történő írás, vagy egy újságba írt cikk, de levélnek mondják.

2011. júl. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Én felsőfokúzni voltam az ECLnél (középfok Euro Exam) és elég magas százalékot értem el. Én teljesen meg voltam elégedve a vizsgával. Az írásbeli része könnyű, a lényeg, hogy legyen szókincsed. A magnós "rém-része" se olyan nehéz, inkább becsapós.
2011. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kifejezetten nyelvtani feladatok nincsenek, a szövegalkotásnál nézik, mennyire vagy választékos, és mennyire ismered a nyelvtant.

Számíthatsz hivatalos levélre,panaszlevélre, félhivatalosra, esszére... egyik osztálytársamnak például egy "fórum topicban" kellett véleményt nyilvánítania.

Le vannak irva a támpontok, hogy miket kell megemlíteni a szövegben. A szóbeli tények anyagából is lehet akár.

Ezért a szóbeli tételeket (ami fentvan a holnapon) érdemes kidolgozgatnod, vagy legalábbis tudni róluk beszélni pár mondatot. Ez nemcsak a szóvelinél, hanem az irásbeli szövegalkotásnál is sokat segít.


Sok sikert! :)

2011. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is pont azt kaptam mint az egyik válaszoló, a nagymama internetezni akar meg gyorskaja,étterem. hát én azt éreztem hogy tudtam mindent és mégis megbuktam... az egyik levelem 350 szavas lett nemtudom ez mennyi pontlevonás lehetett. a szóbelimet is ugyéreztem hogy jó,jó de az se sikerült. nemtudom lehet nem azt várták el hogy oylan dolgokról beszéljek de akkor figylemeztethetett volna az ott lévő hölgy hogy másról beszéljek.na mindegy.megyek megint.....
2011. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

utolsónak:

összesítve hány % lett?

2011. júl. 30. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!