Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ciki ma Magyarországon...

Tényleg ciki ma Magyarországon, ha valaki nem tud egy idegen nyelvet sem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem ciki, de nagyon kötött, milyen munkákat kapsz így.


Miért nem tudsz egy idegen nyelven sem, amikor a suliban akár kettőt is tanítottak?

2011. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Az idősebb korosztálynál nem gáz,de a fiataloknál igen.
2011. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem ciki, senki sem fog kinevetni érte.

Egészen egyszerűen lehetőségektől esel el, ami akár a megélhetésed is lehetne. Csak erről van szó.


Amúgy, ha a suliban tanulsz nyelvet, az távolról sem jelenti azt, hogy tudod is. Szomorú tapasztalat.

Ezenkívül, lehet, hogy a kérdező idősebb.

Vagy csak kíváncsi volt, és amúgy beszél 5 nyelven. (:

2011. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

ma 08:56

1. Neked lehet, hogy kettőt is tanítottak, nekem egyet, az is orosz volt.

1. Egy szóval sem írtam, hogy magamról beszélek.

2011. júl. 30. 09:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem beszélek (sajnos) 5 nyelvet, németül "valamennyire".
2011. júl. 30. 09:19
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak Magyarországon ciki.
2011. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én a keleti országrészben lakom, itt nem kell más nyelven beszélni, csak magyarul. A munkám során sem kell idegen nyelvet használni.

Amúgy persze, jó lenne, de ki sem tudnám használni, ha pl. megtanulnék angolul.

2011. júl. 30. 09:26
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak itt, és igen, ma már gáz, ha valaki semmilyen idegen nyelvet sem beszél. Angolul tudni pedig lassan már alap lesz, az szinte már nem is minősül idegen nyelvtudásnak, olyannyira természetessé válik, hogy az megvan. Jó, vannak, akik németet tanultak, akkor náluk a német.

Az a gond, hogy az idősebbek ugye oroszt tanultak, viszont a többségük nem TUD oroszul. Általában ki nem állhatták, hogy azt kell tanulni, nem fektettek bele túl sok energiát, na meg a tanárok sem álltak mindig a helyzet magaslatán.

2011. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Én a nyugati határszélen élek, és igen sok lehetőségtől esik el, aki nem tud németül.


De attól még nem ciki... csak szívás.

2011. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
cikinek nem ciki, de hátrány. én se tudok egyen sem, a diplomámat se fogom megkapni (vegyész) nyelvvizsga hiánya miatt.
2011. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!