Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultok szavakat?

Hogyan tanultok szavakat?

Figyelt kérdés
Én spéci nyáron fejlesztem magam olaszból, és az érdekel, ti milyen módon tanultok szavakat? Én néha arra gondolok, mi jut róla eszembe, milyen magyar szó és összekapcsolom, de valahogy most nem megy.
2011. júl. 30. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Angolul nézek filmeket, sorozatokat, közben kiírom, amit szükségesnek találok, és minél többször tlaálkozok vele, annál jobban tudni fogom. Külön még nem tanultam ezeket a szavakat, de lehet, hogy majd úgy is megpróbálom, hogy teljes legyen.
2011. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de én most konkrét szavakra gondolok. Előttem vannak kiszótárazva.
2011. júl. 30. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

"Előttem vannak kiszótárazva."


- Így sehogy, mert nem szokás így fejeleszteni a szókincset. Nagyon nehéz így megtanulni a szavakat.


Én is olaszból tanulok így szavakat, de csak azért, hogy legyen valami alapom, amikor lassan elkezdem a tankönyves tanulást. Amúgy amagamnak kikeresett kb. 1000 szón kívül sosem fogok így megtanulni szavakat, mert hülyeség, és csak úgy marad meg igazán, ha használatban látom, hallom (olvasás, tévé, zene stb.).


De ha feltétlenül ragaszkodsz ehhez, akkor próbálj meg minél több érzékszervet mozgosítani a memórizáláshoz; állj fel, gesztikulálva, hangosan mond el a szavakat, mutogass, szinezgesd a szótárfüzetedet stb.

2011. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy értettem, hogy szótárt magolok. :) De suliban órán a szótárba írjuk a szavakat, amiket szódolgozatra meg kell tanulni. Ezeket hogy tanuljam? Valamint van egy könyvem, amiben ki vannak oldalt szótárazva a valószínűleg új szavak, de nem mindegyik ragad meg a feladat alapján, és csak ülök és bámulom.
2011. júl. 30. 19:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi ezeket a tippeket. :)
2011. júl. 30. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor még egy tipp: jelöld meg azokat a szavakat, amelyek nehezebben ragadnak meg. Írj velük néhány mondatot (ebben sokat segítenek a jó szótárak).
2011. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon tetszik, köszönöm:))
2011. júl. 30. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Csinálj szókártyákat, ragaszgasd fel őket a lakás különböző pontjaira. (Mondjuk tuti hely a WC, de tényleg!)
2011. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!