Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy szótározzak (angol...

Hogy szótározzak (angol szavakat) gyorsan?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgára készülök és minél több szót akarok megtanulni(BME re megyek ahol a readingnek és a fordításnak baromi nehéz a szövege, bár lehet szótárt használni, na de ugye annak vannak hátrányai)de a szótározás nagyon sok időt vesz igénybe

1. szépen gondosan írom ki mert nem akarok pontatlan lenni sok szónak nem tudom a kiejtését(bár a pár év alatt már ráéreztem az angol szavak 'ízére') ezért a fonetikát is odaírom, plusz ha van vmi phrasel verb vele azt sem vagyok rest kiírni.

2. van amikor megtaláltam a keresett szót de észreveszem h felette milyen tök jó érdekes, hasznos szó van és a felett is....na meg a felett is...:D(ami nem baj)


hogy spóroljak az időn? vagy van nektek valami eredményes módszeretek?


2011. aug. 1. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

az otthoni szótárazáshoz egynyelvűt használj és netest, pl longman online vagy az oxford online dictionary...

nem nehéz a BME nyugi meglesz

közép?ha igen akkor egy percig ne aggódj

2011. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen közép:)
2011. aug. 1. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
oké, sok sikert és használd az egynyelvűeket, kategóriákkal gyorsabban fejleszti a szókincset
2011. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szótározáshoz szeretnék hozzászólni, nem a szótanuláshoz, kiíráshoz, hanem mondjuk amikor fordítani kell, mint pl nyelvvizsgán.

Az a tapasztalatom, hogy a diákok nagy része nem tudja az ABC-t. Persze, el tudja mondani, talán még fordítva is, de nem zsigerből. Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy pl egy online szótárhasználat sokkal kényelmesebb, nem tudom, de a konkrét, fizikális szótárhasználat a legtöbb tanítványomat frusztrálja. Pedig nagyon könnyen meg lehet tanulni, hogyan csináld gyorsan a "kikeresést" (na persze ha vmi elvonja a figyelmedet, az más tészta, akkor igazából koncentráció-növelő gyakorlatok kellenek...). Azt kellene gyakorolni, hogy ne csak sorban tudd az ABC-t, sokkal inkább úgy, mint egy térképet. Ha bárhol kinyitod, tudd h előre v hátra felé keress tovább. Ez pedig gyakorlattal nagyon jól fejleszthető. Írj föl magadnak szavakat, és keresd ki őket (10-15mp-es szintidő szerintem már nagyon jó! nem szótárazásra, csak a kikeresésre). Remélem sikerült érthetően leírnom a lényeget.

Jó szótárazást! A vizsgán pedig minél kevesebb szótárazást kívánok!

2011. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a szintidő megvan és hát majd a nyelvvizsgán nem fogok leragadni egy másik kifejezésnél.:) június óta csak szótárral szótározok h szokjam még ha sokkal több időt is vesz igénybe...

köszi a tanácsot:)

2011. aug. 5. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!