Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lehet megtanuln...

Melyik nyelvet lehet megtanulni jól középfokra ~9 hónap alatt angolon kívül?

Figyelt kérdés

Felvételihez kell(ene) az angol mellé egy másik nyelv is, biztos ami biztos. Franciát tanultam ugyan gimiben, de nagyon nehéznek találtam, és nem akarok fájó sebeket feltépni :)) Régen nagyon szerettem tanulni a latint, szerbet, de ezekre már nem lesz idő :(


Úgyhogy arra gondoltam, esetleg valamelyik skandináv nyelv pl svéd jó lehet? Esetleg spanyol? Azt hallottam róla, hogy végtelenül egyszerű a nyelvtana.. Valakinek van tapasztalata, esetleg vmi más javaslat?

Csak olyat ne mondjatok, hogy lovári meg eszperantó, mert ezek nem játszanak felvételiben :))


2011. aug. 3. 00:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Angolhoz Német dukál hasonló nyelvek és a nyelvtana igaz nehéz de sokkal logikusabb nyelv és könnyebb abc megtanulása után kiejteni a szavakat. Spanyol se rossz. Latin világ legnehezebb nyelvei közé tartozik az felejtős.

Szláv nyelvek szerintem nehezebbek mint a spanyol,francia stb...

2011. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont akartam írni, hogy lovári... :D De mi az, hogy nem játszik a felvételiben? Arra nem adnak pluszpontot? Akkor talán spanyol, bár csak hallomásból tudom. A svédről úgy hallottam, hogy nehéz. És finnül pedig végképp ne. :D
2011. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
0-ról elkezdeni mindegyiket nehéz lesz 9 hónap alatt középfokon elsajátítani! Ha csak egy nyelvvizsga kell: olasz mondjuk, ha hasznosítani szeretnéd: német, francia, orosz..Mivel csak 9 hónapod van, olyat tanulj, amihez van felkészítő anyag bőven, tudsz keresni tanárt, van hozzá hanganyag, esetleg csatorna otthon. Hiába állsz neki a görögnek mondjuk, nem lesz hozzá anyagod, tanár, semmi..Ezért lenne jó olasz vagy francia vagy német.
2011. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
olasz:) (nekem 4 hónap volt és rengeteg szó nagyon hasonlít az angolra)
2011. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

svéd az annyira nem is nehéz:)

spanyol sem rossz:)

eközött válassz:) ja és a német kicsit gázos a nyelvtanja miatt.:S

2011. aug. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

@ma 00:18


Tényleg meg tudtad tanulni KILENC hónap alatt a nulláról az olasz nyelvet középfokra? Tanárhoz jártál, vagy egyedül? Hogyan?

2011. aug. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
olasz marha könnyű , és utána még könnyebb a spanyol is.
2011. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, 4 hónap alatt. Persze, jártam tanárhoz :) Egyedül nem ment volna. (előtte angolul, németül és finnül tanultam). A nyelvtan a többihez képest kevés és elég könnyű, és rengeteg szó nagyon hasonlít az angolra.
2011. aug. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha hamarabb gondolkozol, akkor nyáron elmehettél volna 3 db 4 hetes (3 x 100 órás) tanfolyamra, és azzal már elérted volna pl franciából a középfokú szintet. De iskola mellett úgy, hogy közben érettségire is készülsz igen nehéz lesz megtanulni bármelyik nyelvet is középfokról.

Én a franciát javaslom, mivel már alapvetően nem lenne új, és így könnyebb lenne bármelyik másiknál.

2011. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
De, az eszperantó biztos, hogy játszik a felvételiben, és tudtommal a lovári is. Mondjuk az egy másik kérdés, hogy semmi értelme egyiknek sem...
2011. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!