Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző nyelvvizsga típusok között? "Rigó utcai, Telc, Toefl.

Figyelt kérdés
15 éves lányom fog majd angolból nyelvvizsgázni. Nem igazán az érdekel, hogy melyik a könnyebb, mert nem ez a cél!
2011. aug. 15. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

van egy és kétnyelvű is.


ha dolgozni akarsz a nyelvvizsgával, akkor egynyelvű


kétnyelvűt csak az csinál, aki tanárnak akar menni az adott nyelvből, mert gyakorlati életben és a munka világában fabatkát sem ér.

2011. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

A rigó utcai nehezebb, mint a Telc. A toefl meg ha jól tudom, az az amerikai anyanyelvi szintű. Van még a BME, az a legkönnyebb, de a szóbeli része az rossz (tehát a hallgatásnál visszhangzik a terem, meg rossz a hanganyag, ilyenek ), a rigónak jobb. A BMEnél az a jobb, hogy van X tipusú feladat (kb. 5 asszem ) és azok a gyakorló könyvekben mind benne is vannak, és csak az az 5 típus van benne a vizsgában, tehát mindegyikre lehet is készülni. Van az FCE, ami kicsit nehezbb mint a közép, az cambridgei központú.

A Telcnél meg régen elég sokat csaltak, azt most nem részletezném. Mára már normálisabbak.

2011. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szóba jöhet esetleg később angol nyelvi területen egy év gimi, azért gondoltam a Toefl-re. Úgy tudom kinti munkalehetőségnél azt fogadják el.

Még az érdekelne, hogy amikor végez a gimivel és felvételizik egyetemre, fősulira akkor teljesen mindegy ,hogy melyik tipusu nyelvvizsgát teszi le? Bármelyiket elfogadják? "C" felsőfokra gondolok ami jelenleg 40 pontot ér. /egy anyuka voltam/.

2011. aug. 15. 18:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy csak 2 évig érvényes a Toefl nyelvvizsga?
2011. aug. 16. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, egyetem elött egy jobbat tegyen le, ott van a CPE is, az is anyanyelvi szintű mint a toefl, csak azt nem kell újjítani. Nem tudom hogy két évenként-e de az biztos h mindig be kell járni valamilyen időszakonként, és akkor újravizsgázni. Na ez meg persze pénzzel is jár, azaz mindig be kell fizetni azt az X összegű pénzt, amit a vizsgánál követelnek.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2011. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a TOEFL csak 2 évig érvényes sajnos..
2012. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mindig sokba kerül a vizsga
2013. jan. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Asszem,a "Rigó" utcait nem kell ismételni

Ha egyszer megadták érvényes marad

2013. jan. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az IELTS mennyi ideig

érvényes ?

2018. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!