Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Go straight on . Kifejezésre...

Go straight on . Kifejezésre szeretnék egy példamondatot kérni. Találtam egyet (Go straight on to the traffic lights . ), de ez olyan értelmetlen számomra, nem tudom elképzelni mikor mondanám?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj tovább egyenesen.


Go straight on to the traffic lights - menj tovább egyenesen a közelekedési lámpák felé.


Másik példa:


You must go straight on till you come to the castle. - Egyenesen kell menned amíg a kastélyhoz nem érsz.

2011. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

straight on = egyenesen előre; ezt olyan mondatba rakod amibe akarod.


Keep straight on! (...until you reach X) - Menj tovább egyenesen! (...amíg el nem jutsz X-ig)


I am going straight on to the top! - Megyek egyenest előre a csúcsig!


stb.


Go straight on to the traffic lights. = Menj egyenesen a közlekedési lámpáig. nekem OK-nak tűnik. (Esetleg át lehetne írni hogy traffic light post vagy traffic lamp post, hogy világos legyen hogy a lámposzlopig kell menni, vagy ha kocsival mész (tehát tényleg a közl. fényekig mész) akkor Drive straight on to the traffic lights., de ezek nem életbevágóak.)

2011. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyéb jelentése:


I'm going straight today. - Ma tisztességes leszek/vagyok.

From now on, I'm going straight. - Mostantól tisztességes leszek.

2011. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Vree!

Útbaigazításnál láttam eme kifejezést.

így helyes: ?

Go straight on to the corner then ....

2011. aug. 6. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!