Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intend, attempt igék gerundos...

Intend, attempt igék gerundos is infinitives is lehet valaki írna nekem példamondatot? Valami egyszerűt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:

What do you intend doing after that?

She intended to go there by bike but it was raining.

(that... clause is állhat utána, nem csak inf. v ger.)


Today I attempted riding on a real road.

She attempted to jump off the ship.


Mellesleg általában azért nem egyszerűek a szótárakban a példamondatok, mert ezek lényegesen formálisabb szavak, mint a want vagy try...

2011. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

I see. :-)

nincs olyan kikötés ugye, hogy most csak Inf. , más esetben pedig csak Gerund használható?

2011. szept. 10. 05:28
 3/7 anonim ***** válasza:

"Attempt, begin, continue, intend, plan, propose, start

There is no difference in meaning whether use -ing or infinitive with to."


(Michael Vince: Advanced Language Practice)

2011. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2011. szept. 11. 07:13
 5/7 A kérdező kommentje:

még egy kérdés :-p

a 'tend' és 'intend' ige között van használatilag valami különbség? annyi tudok,hogy ugyanazt jelenti a két ige,mármint ha jól tudom.

2011. szept. 11. 07:54
 6/7 anonim ***** válasza:

intend: szándékozik

tend to do sth: "tendál" vmi felé, hajlamos vmire - azaz 'has a tendency'(tudok olyan jelentéséről is, h "igyekszik vmit megtenni", de azzal még csak papíron találkoztam...)+ jelent olyt is h gondoz, de az más tészta, mert sima tárgyas ige....

2011. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi-köszi!!
2011. szept. 11. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!