Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 sikertelen nyelvvizsga után...

5 sikertelen nyelvvizsga után hogy vegyem rá magam a német tanulásra?

Figyelt kérdés

2 éve 5-ször voltam egymás után nyelvvizsgázni, hiába. Mindig pár % kellett volna, de az ötödik alkalom után nem mentem el többet, a szüleim nem bírták már kifizetni a rengeteg különórát, vizsgadíjat.

A diplomám még mindig nem kaptam meg.

Érzem, egyre többet felejtek, a lassan 2 év alatt semmit sem foglalkoztam a némettel.

Hogyan tudnám magam rávenni újra a tanulásra? Ahányszor előveszem a könyveket, az jár a fejemben, úgy se fog sikerülni, csak megint elmegy 25 000 a vizsgadíjra, akkor most melyik számlát ne fizessem be?

Szeretnék ezeken a gondolatokon változtatni.


2011. aug. 6. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Melyik fajta nyelvvizsgát próbáltad?

Igaz én angolból voltam. de 5szörre lett meg.Kb 2éve kezdtem el intenzívebben tanulni elvégeztem egy tanfolyamot. Aztán rengeteget tanultam mellette mégse sikerült... Aztán épp itt gyakorin olvastam egy módszert, ami segített: chat :)az adott nyelven beszélgetni naponta pár órát.szerintem érdemes kipróbálnod én kb. 30% fejlődtem 5hónap alatt:) nem mellesleg nagyon jó barátokat tudsz szerezni ;) Emellett még olvass pl. könyveket vagy híreket neten,és rengeteg zenét vagy interjút halgass:) És ne add fel! Össze fog jönni :)

2011. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Zöldútat próbáltam és a telcet.
2011. aug. 7. 15:56
 13/17 anonim ***** válasza:
a telcet sokan mondták, hogy nehéz. Én azt hallottam róla , hogy régen nagyon könnyű volt és pár éve nagyon megnehezítették és nagyon a pénzre megy... Én origót csináltam szerintem az az egyik legkönnyebb. Bár ez egyéni vélemény:)
2011. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
akiket megkérdeztem szerintük az origo az egyik legnehezebb
2011. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Origo szóbeli jó angolból, németből talán pannont ajánlanám
2011. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

sztem az origó az egyáltalán nem nehéz, angolt és spanyolt is ott csináltam, simán átmentem mindkettőn, pedig akkor még egyik nyelvből sem volt olyan szintű a tudásom, hogy megérdemeltem volna a nyelvvizsgát. ráadásul spanyolból a felsőfokot.....

főleg az írásbeli könnyű, hiszen végig használhatsz szótárt

de a szóbelin is elég egyszerű mondatalkotásokkal át lehet menni

am sztem más nyelvvel kellene próbálkoznod, angol vagy spanyol - a két legkönnyebb nyelv a világon. a némethez már csak a kudarcok miatt sem tudsz úgy hozzáállni, mint egy új nyelvhez

2012. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tényleg próbálj másfajta vizsgatípust.Vagy,egy mégjobb ötlet:Ha nem is vizsgatípust akkor vizsgahelyet!egy másiknál lehet sikerülne.egy közeli városba pl.

Esetleg kezdj el egy másik nyelvet,próbálgasd hogy mi menne.

2012. júl. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!