Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elegem van a németből. Hagyjam?

Elegem van a németből. Hagyjam?

Figyelt kérdés
Két éve már majdnem megütöttem a középfokú szintet, azóta viszont már nagyon sokat felejtettem. Ha továbbra sem foglalkozom vele, akkor ott leszek, mintha soha nem is tanultam volna németül, így aztán egy csomó belefektetett idő és energia veszik kárba. Gazdasági területen szeretnék elhelyezkedni, szóval lehet, hogy még hasznos is lenne a későbbiekben. Pár hónapja franciául tanulok, jól megy, és nagyon szeretem és nagyon motivált vagyok. Tulajdonképpen be tudnám illeszteni a németezést is a napirendembe, de tényleg nagyon nincs kedvem hozzá. Szerintetek hagyjam? Vagy hozzam meg a kedvet hozzá valahogy? De hogy?
2011. aug. 6. 23:33
 1/4 anonim válasza:
szio.ha van erőd fekted a németbe..ha tényleg szükséged van rá..most én is igy vok az angollal..2x bukás után lehet,h feladom..de lehet,h küzdeni fogok méég tovább;)
2011. aug. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vivikém drágám, azé' látom a magyarral sem vagy még teljesen kibékülve. No mindegy.


Ez a "túl sokat fektettem már bele" esete. Igen, így valóban elvesztegetett idő a német tanulása. Ellenben folyamatosan szinten is kéne tartanod, amit nehéz úgy, hogy utálod az egészet. Én nem adnám fel, senki sem tiltja, hogy 2 idegennyelvet tanulj/beszélj. Ráadásul mind2 fontos. Szerintem tanuld mindkettőt, később kamatostul megtérül.

2011. aug. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ha van időd, akkor mindenképp folytasd, pláne ha majdnem megütötted a középfokút belőle! Még hasznosabb is itt Európában mint a francia, Németország a világ 3.legnagyobb gazdasági hatalma.

Amúgy én is így voltam vele, de én csak érettségiig tanultam, örültem hogy letudtam, meg hogyha a tudásomhoz képest jól leérettségizek belőle, most 1év szünet után kell egy nyelv, meg szeretnék is, én az angolt választottam, de a későbbiekben nem zárom ki hogy visszatérek majd a németre, persze majd csak akkor, ha angolból már elértem ezt-azt.

Nálam az iskolai oktatással volt a legnagyobb baj, nem tanították a németet, nem is szerettem, megutáltam, de mint mondtam, a későbbiekben az angol után lehet visszatérek rá, addig persze semmiképp míg nem tudok viszonylag jól angolul, mert csak bekavarna.

2011. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is folytasd valamilyen formában a németet is.


Az pedig, hogy a francia nyelv jól megy, és motivált vagy, szerintem egy kicsit csalóka, mert hogy csak pár hónapja kezdted és nagyon az elején vagy. Az újdonság varázsa, meg gondolom még csak egyszerűbb dolgokat tanulsz, stb... Gondolom a német is tetszett még az első hónapokban.

Ha majd franciából is eljutsz arra a szintre, mint németből eljutottál, na majd akkor érdemes arról gondolkodni, hogy német vagy francia...


Chatelhetsz például németországi chatoldalakon. Egy német chates ismerős, főleg ha ellenkező nemű, talán meghozná a kedved a nyelvtanuláshoz. (saját tapasztalatból mondom)

2011. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!