Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem mertek nyelvvizsgázni?

Miért nem mertek nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
most végeztem középiskolával. nyelvi tagozaton voltunk, de kb. az osztály fele próbálta meg. Sikerült is mindenkinek(bár valakinek nem elsőre). Osztályfőnököm annyira rágta mindenkinek a fülét, hogy próbálják meg. akinek kifizették volna alapítványból a díjat, az sem merte. aki kitudta volna fizetni, az sem fizette ki. Miért van ez? oké, hogy nem vagytok 100%-ig biztos a tudásban, de ha meg sem próbáljátok, biztos, hogy nem fog sikerülni.
2011. aug. 7. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván félnek a vizsga helyzettől! Érettségi előtt ez az első igazán "hivatalos" vizsgája az embernek. Bár csodálkozom hogy ez egy nyelvi osztályban történt...
2011. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

most GyK-n keresztül várod a volt osztálytársaid válaszát vagy mi?:D


Én személy szerint azért nem merek, mert ha bebukom oda az összes pénzem :'D

2011. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem a volt osztálytársaimét várom. gondolom ez nem csak nálunk volt így. meg akikkel beszélek, fiatalabbakkal, ők is úgy megvannak ijedve, hogy jövőre kötelező lesz. persze, akinek nem nagyon van nyelvérzéke, az elég húzós. de a diplomához is kell. jobb hamarabb szerintem mint később.
2011. aug. 7. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
a pénz miatt nem merem, mert ha most nem jön össze, még egyszer nem tudjuk kifizetni. :/ (október elsejére tervezem). egyébként is, csomó idegen előtt/között és halálra fogom izgulni magam. xD
2011. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
gondolj arra, hogy utólag milyen nagy megnyugvás lesz, hogy sikerült.:) meg úgy állj hozzá, hogy sikerülni fog!:)persze jól fel kell készülni előtte, de pl. szóbelin, ha minden témát alaposan átnézel, akkor nem hiszem, hogy meglepetés érhet.
2011. aug. 7. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs kidobandó 20ezer forintom, szóval majd ha felsőfokú szinten leszek, akkor megyek el középfokra, mert akkor biztos meg lesz.
2011. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17:38-as vagyok és köszi a bíztatást, kérdező. =)
2011. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Átlag középiskolásnak nincs a suliban megfelelő szintű nyelvoktatás, ha vizsgázni szeretne, ahhoz vagy különtanár vagy nyelvsuli kell.

A nyelvi tagozatos sulikban pedig olyan szinten van nyomatva a nyelv, hogy a 4-5 év után simán menjen a középfok, de még a felsőfok is.

Én olyan gimiben jártam, ahol a nyelvi szak 5 éves volt az első év csak nyelvi oktatás volt, a többi tárgyból szintentartás. 10.től meg törit, földrajzot, matekot a célnyelven tanulták. Aki érettségin két tárgyat a célnyelven megcsinálta az felsőfokú nyelvvizsgát kapott. (elég sokan)

2011. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

elárulok egy lehetséges magyarázatot:megpróbálta mindenki csak akinek nem jött össze letagadta azt is hogy megpróbálta

ez csak egy tipp de nem életszerűtlenebb mint amit te írsz hogy az osztály fele elment mind abszolválta a másik fele meg annyira tisztában volt képességeivel hogy nem akart sokezret bekockáztatni

2011. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Én teljesen egyetértek az előző kommentelővel.
2011. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!