Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem mertek nyelvvizsgázni?

Miért nem mertek nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
most végeztem középiskolával. nyelvi tagozaton voltunk, de kb. az osztály fele próbálta meg. Sikerült is mindenkinek(bár valakinek nem elsőre). Osztályfőnököm annyira rágta mindenkinek a fülét, hogy próbálják meg. akinek kifizették volna alapítványból a díjat, az sem merte. aki kitudta volna fizetni, az sem fizette ki. Miért van ez? oké, hogy nem vagytok 100%-ig biztos a tudásban, de ha meg sem próbáljátok, biztos, hogy nem fog sikerülni.
2011. aug. 7. 17:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én mertem, mert tudtam, hogy úgyis sikerül. :D

De ha valaki nem biztos a tudásában akkor minek kockáztasson több tízezret, ha lehet, hogy elbukja? Még egy kicsit gyakorol és biztos tudással ugrik neki megint.

2011. aug. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Én Ausztriában dolgozom, beszélek németül, de soha, soha nem tudnának engem egy nyelvvizsgára berángatni!


A felvételi beszélgetést is csak azért éltem túl, mert ismertem már a főnököt.


Persze, ha egy munkahelyen kérnék tőlem a papírt a nyelvtudásról és tényleg nagyon akarom azt az állást, akkor talán elmennék egy ÖSD-re. Talán.


Szerintem nem mindenkinél anyagi vagy tudás-kérdés. Nálam pl. ez amolyan vizsga-fóbia.

Félek attól, hogy leblokkolok a szituációban, ahol néznek rám, mint a birkák, nekem meg mondanom kell valamit.

És lesik minden szavamat nagyítóval.


Neee! Ettől a hideg ráz!!


Érettségin is anno a negyedét se tudtam elmondani annak, amit megtanultam, pedig aztán kentem-vágtam a témát. csak hát leblokkoltam.


na, ez a fajta kudarc felnőtt fejjel nem hiányzik.

2011. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!