Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » EuroPro B2 középfokú üzleti...

EuroPro B2 középfokú üzleti angol nyelvvizsga, tudnál tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint 3 hét múlva vizsgázok. Ha már tettél ilyen vizsgát, tudnál nekem adni tanácsot ezzel kapcsolatban? Mire figyeljek, még miket nézzek át, mi az, ami szerinted fontos lenne!


A hasznos válaszért megy a zöld kéz! Kössz előre is!


20/F


2011. aug. 8. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az 1000 kérdés 1000 válasz üzleti angol-ből és a Hungarian-English Business Phrase Book-ból készültem fel.

Bőven elég volt.

A listening kicsit nehézkes lehet, ha nem hallgattál eddig elég BBC-t, Sky-t vagy CCN-t.

Nekem például a listening arról szólt, hogy a G20-ak tanácskozása Magyarországon.

De volt akinek a válságról szólt és ehhez kapcsolódtak a kérdések.

A szóbelire készülj úgy mintha angolul egy kis interaktív prezentációt tartanál, folyamatosan összefüggően kell beszélned.

Ha még van kérdésed, szólj.

2011. aug. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :) Igazából a listeningre egy angol könyvből készültem, az a címe, hogy New Insight into Business... Ebben volt key vocabulary, ami rövid volt, de tele volt szakszavakkal, ezt használtam a diktálás fejlesztésére... :) Egyébként az írásbelinél melyik könyvből érdemes készülni? Vagy a levélírásra van valami speciális, amit érdemes átnézni? Mert én igazából ahogy néztem, csak egy feladat lesz levélírás, a többi esszé, meg újságcikk és hasonló... :( Illetve mennyire kellenek szakszavak? Mert az 1000 kérdés 1000 válaszból olvasgatom a szavakat és a modell answer egy részét tanulgatom, de rengeteg olyan szó van, amit kétlek, hogy használnék majd, meg még 1. évemet fejeztem csak be az egyetemen és sok mindennel nem is találkoztam. :S Nyelvtant mennyire érdemes átnézni? Sokat számít?


Egyébként ha kb. 2 hónapon át intenzíven, becsülettel készültem, akkor nem kell félni tőle? :D


Előre is köszi, megy a zöld kéz! :D

2011. aug. 8. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ismered a vizsga feladattípusait, akkor nem lesz gond! Figyelj az időbeosztásra, sokan ezen csúsznak el.
2011. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem. Ilyen nyelvvizsgával csináltam B2 általános angol nyelvvizsgát is! :D


Töltöttem le próba vizsgafeladatokat, van kb. 6-7 éves próba nyelvvizsgás köynvem (europro b2) és van webcourse book-om is, ezeket akkor kezdem majd el nézegni, hogyha az 1000 kérdés 1000 válasznak a végére értem. :)

2011. aug. 8. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!