Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svédet vagy hollandot tanuljak...

Svédet vagy hollandot tanuljak harmadik nyelvként?

Figyelt kérdés
Angolból lassan meglesz a középfokom, franciát nem rég kezdtem, és harmadik nyelvként szóba jött nálam a svéd vagy a holland. Hollandiában már voltam, és nagyon tetszett. El tudnám ott képzelni az életemet. Svédországban még nem voltam, de az a nyelv is nagyon vonz. Szerintetek melyiket kezdjem el tanulni? Melyik érné meg jobban munkalehetőség, megélhetőség szempontjából? A nyelvek nehézségi szintje, nyelvvizsga követelmények sem utolsó szempont. =)
2011. aug. 8. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A holland nagyrészt a német és az angol "keveréke", ebből a szempontból ha angolt tanulsz, előny lehet a holland tanulása során.

Hollandiában sok magyar dolgozik, Svédországban is vannak, de ott nagyrészt inkább orvosok (az én ismereteim szerint). Talán Hollandiába kijutni és elhelyezkedni könnyebb. (két ismerősöm dolgozik kint, az egyik ingázik, a másik már kint él és dolgozik).

Munka és a nyelv szempontjából Svédországról nincs sok ismeretem, de biztos lesz olyan, aki többet tud ebben segíteni neked. :)

2011. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Hollandot, ott szabad fűvezni.
2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Inkább a holland felé hajlok. DE azt hozzá kell tennem, hogy németül szinte egy szót se tudok. Már ezerszer belevágtam, de mindig alábbhagyott a lelkesedés. Valahogy nem nagyon állt rá az agyam. Hallgattam holland szöveget, és a felét megértettem viszont. A svéd szerintem nagyon nehéz...:S
2011. aug. 8. 13:00
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

A svéd valószínűleg tényleg nehezebb.

Igazából ha Hollandiában akarsz lakni vagy tetszik a kultúra akkor at tanuld, de szerintem egyik sem hasznosabb a másiknál, sőt ha nem akarsz ott lakni akkor egyiket sem különösebben hasznos megtanulni, mivel Hollandiában és Svédországban mindenki beszél angolul, szóval csak akkor hasznos ha kinn akarsz élni és dologozni. Mondjuk itthon is kaphatnál vele munkát, vannak állások amihez svédül/hollandul kell tudni, de ezek eléggé limitált lehetőségek.


Szerintem amúgy mindkettő fura nyelv, de én is már elgondolkodtam rajta, hogy megtanulom az egyiket.

2011. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Munkalehetőség és megélhetés szempontjából"? Ha hollandiai állásajánlatod van, akkor a holland, ha svédországi, akkor a svéd éri meg jobban, értelemszerűen.


Az egyik nyelvet 23 millióan beszélik, a másikat 10-en, de a norvég és a dán hasonló a svédhez, tehát azokat egy kis jóindulattal hozzá lehet adni, szóval kb. 23 és 20. Egy súlycsoportba tartoznak.


"A nyelvek nehézségi szintje"


Te ezeknek a nyelveknek a szempontjából még "szűz" vagy, mert az angolt nem beszéled magas szinten és nem tudsz németül. (A holland gyakorlatilag egy német dialektus, aki tud németül, annak a holland egy vicc; a svéd egy kicsit angolos, kicsit németes, de azért egyértelműen külön nyelv)


Úgyhogy neked mindkét nyelv hasonlóan nehéz. Kb. olyan nehézségűek, mint az angol.


Mondjuk én a helyedben az angolt fejleszteném felsőfokra először, azzal többre mész.

2011. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12:44


"A holland nagyrészt a német és az angol "keveréke""


Ja, hát olyan 10:1 arányú keveréke.

2011. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az angolt fel fogom fejleszteni. De ki mondta, hogy ne lehetne egyszerre több nyelvet tanulni? Pl nem minden holland tud németül, és nem minden német tud hollandul. Voltak már akik német nélkül is megtanulták a hollandot. Lehet, hogy némettel egyszerűbb, de azt a nyelvet sose fogom, és nem is akarom megtanulni.
2011. aug. 8. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha most kezdted a franciát, nincs értelme rögtön belevágni egy harmadikba, mert nagyon nehéz a kettő friss nyelv együtt. előbb a franciát hozd fel legalább középszintre, az hasznosabb is. én 2 é francia után kezdtem el a harmadik nyelvemet.
2011. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!