Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a "társalgási" vagy...

Milyen a "társalgási" vagy "kommunikációs" szintű nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Esetleg középszinttel egyenlő?
2011. aug. 8. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a társalgási nem üti meg a középszintet
2011. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
haha.... nem. felsofokkal sem egyenlo, nemhogy kozepszinttel. tarsalgasi szintu nyelvtudas az olyan, amit Magyarorszagon sosem fogsz megtanulni, kb igy lehetne leirni
2011. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy komolyabb szint mint a közép vagy felsőfokú? Csak mert álláshirdetéseknél olvastam, és kizártnak tartom, hogy egy angliai szállodai takarító állásnál szükséges felsőfoknál jobb szint, míg egy felszolgálónál elég lenne egy középfokú... Ez így elég életképtelen. Most akkor lehet, hogy a hirdetők ennyire alul műveltek ezen a téren, és nem ismerik a "társalgási szint" fogalmát. Nem tudom.


(megjegyzem, a társalgási szint nekem is inkább erősebb szintet jelent)

2011. aug. 8. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
te a tarsalgasi szintre kerdeztel, nem arra a szintre amit egy felszolgalonak vagu takaritonak kell tudni. egy felsofokunal nem tarsalogsz, hanem joval elore megadott tetelekrol beszelsz magadtol, ami a tarsalgastol nagyon messze van. raadasul az a papir tul erdes is, szoval wcpapirnak sem lehet hasznalni.
2011. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Arra kérdeztem, valóban, de csak azért mert ilyen jellegű munkakörök hirdetéseiben ezt igénylik, ezt írják. Én tudom, hogy egy szállodai takarítónak egy középszint bőven sok, de ha egyszer ez van megadva a hirdetésben, akkor erre kérdezek rá, mert nem tudom hova sorolni ezt a szintet. Nem tudom, mire gondolnak, amikor azt mondják, társalgási szintű angol nyelvtudás feltétel egy felszolgálói vagy takarítói esetleg raktáros munkakör betöltéséhez. Nem beszélve a hajós munkákról, ahol szintén "társalgási" szintű nyelvtudást kérnek.
2011. aug. 8. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a tapasztalatom:


ha társalgási szintű nyelvtudást írnak, az kb. középfok

ha tárgyalási szintűt, az kb. felsőfok


Nyilván ez eltérő cégeknél/országoknál, de alapvetően, ha valamiről tárgyalnod kell tudni, az erősebb nyelvtudás, mint az, ha csak társalogni.

2011. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Sokféle értelmezés van.


A "társalgási szinten" a munkaadók azt szokták érteni, ami egy pincérnek vagy recepciósnak kell. Ez a gyakorlatban kb. középfok, persze összeszedetten, folyékonyan, jó reagálókészséggel.


A "tárgyalóképes" nyelvtanilag vagy általános szókincs tekintetében középfok, de ismeri a szakszavakat, elég folyékonyan beszél, érti az elhangzó szövegeket. A gyakorlatban felsőfoknak is megfeleltethető.


Őszintén szólva én a 13:25 válasszal értek egyet: a társalgás messze a felsőfok fölött van. De a munkaadók szóhasználatában ez úgy van, ahogy leírtam.

2011. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

14:07


"te a tarsalgasi szintre kerdeztel, nem arra a szintre amit egy felszolgalonak vagu takaritonak kell tudni"


De a felszolgáló/takarító nyelvismeretét szokták "társalgási szintnek" nevezni, bármilyen abszurd is ez. Azt gondolom, mégsem írhatják, hogy "pincérszintű nyelvtudás", mert rosszul hangozna.

2011. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Tarsalgasi lenne, az mikor el tudsz beszelgetni, visszavalaszolni kerdesekre.

Kommunikacios meg mikor erted hogy mit mondanak, egy kicsit tudsz is makogni, de nem tudsz fenntartani hosszu beszelgeteseket egy anyanyelvi tarssal.

2011. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Igen, egyébként hivatalosan a társalgási szint nem olyan magad.. Főleg ha mondjuk a középfokú nyelvvizsgát vesszük, ahol van 10 téma, amire az ember hónapokig készül.


Nekem a felsőfokom is megvan németből, de az könnyű volt, ahhoz képest ha belecsöppenek egy igazi német társalgásba, akcentus, stb... Az kemény.

2011. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!