Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vegyem rá magam a készülé...

Hogy vegyem rá magam a készülésre?

Figyelt kérdés
Szombaton nyelvvizsga, és sehogy sem tudok nekiülni!!! Pedig nagyon kéne! Mindig csak zenét hallgatok és közben pedig álmodozok. Ez így megy már hetek óta. Mit tegyek????
2011. aug. 8. 18:18
 1/2 anonim válasza:

Szerintem motiváld magad azzal, hogy milyen jó lesz majd átvenni a bizidet! ;)

Egyébként én is nagyon lusta vagyok, főleg, ha a tanulásról van szó.

Ha valakivel mész nyelvvizsgázni: ketten bátoríthatjátok egymást. Ha egyedül: előre megírt (szigorú) heti beosztás, ahol minden 50 perc után 10 percet pihensz (és akkor csak pihensz, nyújtózkodsz, wc, innivaló).

Próbálj meg letölteni feladatsorokat (nem tudom, milyen szint, nyelv, de biztos találsz jókat). Ha teszt is van a nyelvvizsgán, mondjuk 50 perces, akkor mérd le, ellenőrizd és utána a kötelező pihenés - mert akkor semmit se ér.

A zenehallgatás: semmi gond nincs vele, ha nem vonja el a figyelmed, még segíthet is, szerintem. Én a youtube-ba szoktam beírni, hogy relax music, classical music és nekem a zongora és csak a zongora jó.:) Ha emlékszel, hány szám ment le (és mik voltak azok), akkor hátrányos neked a zene és csendben kell tanulnod. Akkor a jó, ha "belefeledkezel".

Végezetül: EGY KALAPPAL! :)

2011. aug. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2011. aug. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!