Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? Nyakamon a nyelvvi...

Mit tegyek? Nyakamon a nyelvvizsga.

Figyelt kérdés
Angolt tanultam általánosba, viszont most középsuliba 3 évig németet. Sosem ment túl jól a nyelv tanulás, viszont az angol mindig és most is könnyebben megy. Beírattak egy nyelv tanfolyamra a szüleim (angol közép.) 6 alkalommal kell menni , szerintem nem készít fel a középfokra, mert kezdő csoportba átmentem ahol most senki nem vizsgázik csak majd novemberbe, de szeptemberbe lesz az én nyelvvizsgám. A haladóba semmit nem értettem, mert 3 évem kimaradt, ott már a nyelvvizsgára készülnek. Még én a kezdőbe is van amit nem értek. Tanárhoz kéne járnom és halasztani hogy én is a novemberire menjek.De félek hogy a szüleim kinyírnak ha elmondom nekik hogy nem tudok elég rendesen felkészülni mert kevés az időm rá. Tudtuk oldalakat ahol angolt tanulhatok? Kérlek segítsetek! Mit tegyek most?
2011. aug. 9. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Most az a fontos, hogy a papír legyen meg, vagy az, hogy a papír mögött egy bizonyos szintig használható tudás is?


Szerintem mindenképpen halaszd el a nyelvvizsgát novemberre. Nem véletlenül vannak a nyelviskolában a csoportok kitalálva, ők sokkal jobban értik a dolgukat, nyilván a haladó csoport után kell menni középfokra, és most hogy te átmentél a kezdőbe, jól látod, hogy nem fogsz a középfokra felkészülni szeptemberig.


Én nem tudok olyan szinten angolul, hogy középfokra készülő oldalakat ajánlhassak neked, így csak annyit tudok mondani: google, vagy pedig vársz, amíg jönnek ide további hozzászólások.

De egyik internetes oldal sem lesz olyan hatékony, mintha tanárral vagy a nyelviskolában gyakorolnád. Én tényleg a tanárt javasolnám, de hiszen ezt már te is beláttad. A szüleidnek magyarázd el, hogy egy középfokú nyelvvizsgára felkészülni bizony időbe telik, nem csak neked, hanem másnak is. :)

2011. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen oldalakat szeretnél? Amin feladatok vannak(nyelvvizsgán lévőkhöz hasonlók) vagy ami oktat?
2011. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Anya idegbajos, egy szarnak tart aki soha semmit nem ér el. Ez hosszú, de folyton leépít mindenbe, pénzzel támogat, de szóban folyton azt hangoztatja h úgy sem sikerül. Tudom hogy ordibálni fog velem és a világból is kiűz majd ha halasztani akarok. Nagyon buta ember sajnos. Lehetetlen vele beszélni. Bármi amit oktatnak és nyelvvizsga feladatok (pannon) jól jönne :) Előre is Köszönöm!
2011. aug. 9. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

uhh a pannont nem ajánlom mert az nagyon szivatós..pl. 4-5 ismerősömmel mentünk arra. mindenki mondta jajj milyen könnyű. Mind megbuktunk. Utána többen is elmentün más nyelvvizsgára és nagyrészünknek sikerült is máshol. Persze nem lebeszélni akarlak, félre ne érts. Lehet neked az lesz a jó. Én mindenesetre ok sikert kíván hozzá.

[link]

itt mindent megtalálsz róla .

Mégegyszer sok sikert hozzá

2011. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Most őszintén? Ha eddig nem bírtál középszintre felmenni, szerinted cirka 1 hónap alatt menni fog?


"Még én a kezdőbe is van amit nem értek." Édesem, te olyan rohadt messze vagy a középfoktól, hogy előbb kerülöm meg 7x a Földet gyalog, mire te eljutsz arra a szintre.

Ne nevettess már meg légyszíves. Egyébként meg marha egyszerű www.bbc.com, kattints rá az egyik cikkre, és ha ki tudsz belőle valami értelmeset hámozni, akkor talán 3 hónap alatt eljutsz oda, hogy nagyjából meg is érted, tudsz válaszolni egy-egy kérdésre.


A vizsgát mindenképpen rakasd át, mert itt és most írásba adom neked, hogy úgy meg fognak húzni, hogy sírva jössz ki a teremből.


És még egy dolog: Nem anyád a buta, hanem te vagy eszetlenül lusta és cseszel rá az egészre. Bocs, de ha 3 év alatt nem tudtad a németet megtanulni, vagy az angolt még több év alatt úgy, hogy szüleid még pénzelnek is, akkor te nem buta vagy, hanem egyenesen gyökér.


Szerintem mond meg a tisztelt szüleidnek, hogy lusta disznó voltál, tegyétek át a vizsgát leghamarabb novemberre, fizessenek be külön tanárhoz, és ami a legfontosabb: KEZDJ EL DOLGOZNI VÉGRE!


Ennyi, ehhez nincs mit hozzátenni. Minden más nyavajgás, meg mutogatás.

2011. aug. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Üzenem a kedves utolsó válaszolónak hogy ennél butább embet mint ő soha életembe nem láttam. Anyám igen is egy buta ember, én sosem leszek olyan tehetetlen mint ő. Nem tehetek róla hogy nem tanult tovább és seggtitánnak érzi magát, és ha leszól akkor azzal próbálja kompenzálni hogy nem egy okos ember. Had szidjam csak, az én anyám. Tudod általánosba voltam angolos, már 3 éve nem tanultam. Általánosba se, mert angolra se jártunk be rendesen, ha ott voltunk se csin sokmindent, amiről nem én tehetek. Többet tudok az eddigi összes kezdőnél, halasztani fogok, és megcsinálom a nyelvvizsgát te meg fújhatsz a lyukamba szívem. Nem tehetek róla hogy neked nem sikerült mert ennyi eszed van.. másszor meg a csoportunkba most csin alapot egy csaj jóhogy megy neki, és most érettségiztek ketten, csak nekem maradt ki 3 év.. jóhogy le vagyok maradva.. nagy ész .. beszél beszélsz de azt se tudod mit.. istenem....
2011. aug. 11. 01:55
 7/7 anonim válasza:

01:11 vagyok.


Ennyit tudok erre reagálni: :)))))))


Kezdésnek annyit, hogy most vagyok középiskolában 3.-os és már rég megvan a közép (anno röhögve 9x%ra megcsináltam), most készülök felsőfokra. És kb. 2 éve kezdtem el tanulni az angolt. Szóval ezt azért tisztáznám.

(Nyelvérzékem 0)


"...kedves utolsó válaszolónak hogy ennél butább embet mint ő soha életembe nem láttam. " Bocs, nem jött be (nem felvágásnak, csak hogy legyen tiszta a dolog), kitűnővel zártam. (Jah, és "hogy" előtt vessző van, csak nehogy majd az érettségiben is elvétsd.)


"Általánosba se, mert angolra se jártunk be rendesen..." Azért mert nem jártál be órára, ne anyádat szídd már kérlek. Lehet hogy nem egy észlény, gőzöm nincs, de te is sokat örököltél tőle, az tuti.


"Többet tudok az eddigi összes kezdőnél..." Még jó! :) De 1000%, hogy nem a te korosztályod, mert azok már mind közép-felsőt csinálnak. Le vagy maradva.


Egyébként én nem azt mondtam, hogy angol nyelvvizsgát kéne csinálnod, ha nem tanultál angolt x éve (bár nekem ez is elég gázul hangzik, és a lustaság legfelső foka jön le belőle), hanem azt, hogy legalább a németet tanultad volna meg 3 év alatt. 3 év ember, gondolkozzál már kicsit. Felsőt kéne csinálnod már most, vagy jövőre. És olyan helyzetben, hogy támogatják a szülők anyagilag a csemetét, nem sokan vannak. (Szerencsére én is elmondhatom, hogy támogatnak.)


Ilyen hozzáállással, mint amilyen neked van, semmire nem fogsz jutni. Ugyanolyan buta maradsz mint anyád.

És fogadok veled, hogy ilyen kis nagyszájú tyúk vagy. Ahelyett, hogy mindenféle kifogásokat keresel, örülj neki, hogy ilyen jó helyzetben vagy, és a szüleid nemcsak "szarnak" rád magasról, hanem próbálnak ösztönözni arra, hogy elérj valamit az életben.

Egyébként tipikus mai tini vagy. Sajnos. És egy dolgot elárulok, attól hogy anyád buta, attól még te sem vagy automatice különb. És az, hogy ki buta és ki nem, ki intelligens és ki nem, az nem feltétlenül iskola kérdése. Persze az is rengeteget számít.


Mi lenne, hogyha megfognád az elcseszett könyved, szólistád, vagy felmennél az internetre és keresnél valami használható angolos anyagot, ahelyett, hogy mindenki másra mutogatsz?


Anyádról meg szerintem szállj le... Én ha ilyet találnék a gyerekem gépen, úgy vágnálak visszakézből szájba, hogy össze kéne varrni utána a csini pofikádat.


KEZDJ EL DOLGOZNI, KEZDJ EL VÉGRE CSINÁLNI VALAMIT!

2011. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!