Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van hiba az angol levelemben?...

Van hiba az angol levelemben? Ha nem valaki javítsa ki!

Figyelt kérdés

Dear, Christopher


First of all, I want to tell you how I am.

The school starts on 1st September, I have been waiting since the beginning of summer, because I have missed my friends all summer. I hope, I can take my intermediate english exam next year, because I need for it in the future.

On summer I was in Italian with my family. It was so great, because we were at a beach (I dont know which), and I adore the sand, and the sunshine. When we had come home, my brother returned to America, cuz he has been studying there, for more than 2 years. He is on holiday too. Next ime he will come home on Christmas, but I think he loves America, so he isnt sad.

Today, I was with my dad, and we went to the shopping centre where we have to bought pencils, pens and books for the school.

All in all, enough. And how are you? When will you come to Hungary? Hope that, I see you very soon.

Lots of Love.

_______________________(my name)


2009. aug. 22. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
nekem teljesen jónak tűnik:)
2009. aug. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oks. ha vqalaki mégis lát valamit akkor írja meg :D amugy az lenne: ha igen, valakijavítsa ki!:)
2009. aug. 22. 03:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vizsgára lesz, hanem igazi, akkor jó. Vizsgán lehet hogy jobban örülnének az "I want" helyett az "I would like"-nak. + annak a "cuz"-nak nem örülnek. Nézd még át, van lemaradt betű (time) és hiányzó aposztróf is (isn't).


Amúgy jó.

2009. aug. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Dear Cristopher, = vessző a végén

I have been waiting for it = valahogy a for it oda kivánkozik (várok rá)

I hope I can take = nem kell a vessző

English exam = nagy E-vel az English

I'll need it in the future = jobban hangzik jövő időben, nem kell a for a need után

In the summer I was in Italy = nem on hanem in, és nem Italian, hanem Italy

I don't know = aposztróf


bocsi, később folytatom, el kell mennem :(

2009. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

I was in Italy (nem Italian)

I was with my dad and we went to shopping to the centre

2009. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom a 8 órás társunk által elkezdett alapos munkát. Először is a 11.51 rosszul tudja: "Went to shopping" nem jó, ahogy te írtad, úgy jó.

When we came home: semmi nem indokolja a Past Perfectet.

"cuz" amúgy se így kéne írni, hanem 'cos-nak, de ez inkább szóbeli fordulat.

...there és for között nem kell vessző

AT Christmas (és at Easter)

isn't - ből hiányzik az aposztróf

"We have to bought" nem jó, nem a főnévi igenevet tesszük múlt időbe, hanem az igét: We had to buy

"All in all enough" ennek semmi értelme. "All in all" egy eszében használatos összegző formula. Itt: That's all for now.

Hope to see you soon. A hope vonzata to, mondatot rövidít összetett mondat helyett.

És végül: Lots of love kis l-lel.

A leveled nem rossz, osztályzatban olyan négyesnek mondanám, de vannak benne pontatlanságok, amiket idővel majd elkerülsz.

2009. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alaps munkát. :)

When we had come home, my brother returned to America

Itt mért nem jó a past perfect? ezt az 1-et nem értem. Előszört hazamentünk, majd ő visszament amerikába XD ????

2009. aug. 22. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudtam, hogy rá fogsz kérdezni! Két közeli, egymás utáni felsorolásszerű cselekvésnél nem kell Past Perfect, pl When everybody arrived we had dinner. A Past Perfectnél lényeges, hogy az egyik cselekvés a másik előtt befejeződött. A jellemző időhatározója a before, after, by the time. De most egy when-es példa: When/By the time my aunt arrived all the other guests had already left.
2009. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ígértem 8:00-kor, hogy folytatom, de az előző válaszoló tökéletesen jó válaszokat adott, úgyhogy nekem már nem is maradt feladatom! :) Jó angolozást! :)
2009. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
KÖSZI.
2009. aug. 22. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!