Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Társalkodó nyelvvizsga?

Társalkodó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségét kérném annak, aki az idén Társalkodó nyelvvizsgán nyelvvizsgázott. Szeretnék egy kis infót, hogy milyen nehéz volt az írásbeli, szóbeli? Szóbelin mennyire humánusak az oktatók? Illetve a megvásárolható segédanyagok visszaköszönnek e a vizsgán? Hallottam olyat, hogy a segédanyag jóval nehezebb mint amit az írásbelin kell megoldani, igaz e?

Előre is köszönöm a válaszotokat.


2011. aug. 10. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a Társalkodó írásbelijéről vannak tapasztalataim (májusban voltam). Nem éreztem túl nehéznek, a levél témakörei is egész könnyűnek bizonyultak (nyaralásról pozitív-negatív dolgokat kellett számba venni), de ehhez képest az eredmény csalódás volt. A levél pedig kifejezetten le lett pontozva, pedig nem írok rossz leveleket (origo-s tanár szerint, aki engem főiskolán oktatott). Egyébként aki írattatta a vizsgát, oda sem figyelt ránk, végig az utcán dolgozó munkásokat figyelte, illetve az újságját olvasta. 10 perc erejéig még egy darázzsal is megküzdött...


Én személy szerint nem ajánlom, számomra csak pénzkidobás volt. Bár attól függetlenül még lehet olyan, akinek sikerül(het). Véleményem szerint egy jobb hírű nyelvvizsgával jobban jársz (origo, bme), de ez csak egy tanács.


Sok sikert a nyelvvizsgádhoz!

2011. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod. Csak annyi, hogy akkor Neked nem sikerült? Ha nem, akkor hová mész?

2011. aug. 13. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello!


Nem, nem sikerült. Így inkább egy másik nyelvvizsgát, az ORIGO-t próbálom, hiszen egyébként is, egy híresebb, elfogadottabb nyelvvizsga típus. Sok sikert!

2011. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Neked is sok szerencsét!
2011. aug. 18. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!