Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulásban az nem segít...

Angol tanulásban az nem segít ha angol filmet, műsort nézek? És melyik a jobb? A magyar vagy az angol felirat? Vagy felirat nélkül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 09:07
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szija! En nem az iskolaban tanultam meg angolul,es szeretnek neked par tanacsot adni: ha mar azert keveset,az alapokat tudod angolul,akkor hallgass angol zeneket,amit megertessz probald leforditani,aztan nezd meg neten a szoveget es ugy probald leforditani eloszor magadtol majd szotarral,ha ugy nem megy,ird fel 1 fuzetbe az ismeretlen szavak jelenteset,nezz filmeket,eloszor angolul magyar felirattal,aztan angolul angol felirattal,majd beprobalkozhatsz angolul felirat nelkul,olvass angol konyvet,vagy angol weboldalakat,akar a www.9gag.com-ot is,es nyelvtant gyakorolhatsz feladatokkal az interneten is rengeteg van,probalhatsz beszelni kulfoldiekkel angolul stb.,ha pedig az alapokat se tudod,youtube-on rengetek angol alap vidi van. Sok szerencset ;)
2012. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. jún. 6. 15:20
 13/14 anonim válasza:
de még milyen sokat tud segíteni! ugyan azt tudom mondani, mint az első válaszoló, kezdetben angol nyelv-angol felirat, majd angol nyelv-felirat nélkül. viszont ahhoz hogy a feliratot értsd, kell szókincs. ha nincs szókincsed, akkor semmit sem ér.
2016. júl. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nos a kérdés nem mostanában lett feltéve, de aki most olvassa, annak segíthet.

Próbáld ki ezt sorozatoknál: Hallgass meg egy kis részt az epizódból, majd írd le. Nem baj, ha nem értettél minden szót, próbáld meg leírni. Ezután kapcsold be a feliratot, majd hasonlítsd össze azzal amit leírtál. Így tudod fejleszteni a hallás utáni értésed.

A másik dolog, amit én csináltam: ledaráltam az összes Friends részt angol felirattal (na jó, az első 4 évadot magyar felirattal). Egyszerű a nyelvezete, ezért nem lesz olyan sok ismeretlen szó. Ezután angol felirat nélkül néztem meg az epizódokat. Ekkor már nem kellett figyelnem a feliratra.

Ja, meg még egy dolog. Nézegess videókat erről a youtube csatornáról: https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg/vid..

2017. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!