Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában ha megyek...

Nyelviskolában ha megyek kurzusra nemfognak lenézni, hogy nagyon nem megy a nyelv pedig régebb óta "tanulom"?

Figyelt kérdés

azért van idézőjelben mert rossz az iskolámban a nyelvtanár és aztis elfelejtettem már amit általánosba tanúltam

szóval szerintetek nemfognak furcsán nézni vagy lenézőek lenni,hogy alig tudok valamit?


2011. aug. 11. 19:00
 1/9 anonim válasza:
100%
Hát ha alapképzésre mész, akkor tutira nem, mert mindenki kezdő. Ha középfokúra, vagy feljebb, hát akkor az már necces.
2011. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
meg ha elmegyek a kezdő csoportba akkor azért,hogy végzősként ennyire nemtudom a nyelvet
2011. aug. 11. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
nem,mivel ők nem fogják tudni,hogy te mennyi tanultad-e a nyelvet illetve ha azt észreveszik is esetleg,azt tuti nem,hogy mennyi ideig
2011. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de kaptam egy papírt amit kikell tölteni és azon rajta van!!
2011. aug. 11. 19:45
 5/9 anonim válasza:

Nyelviskolába valószínűleg azért megy az ember, hogy nyelvet tanuljon... ha valakit lenéznek, az elég rossz iskola...

Mondjuk szerintem felesleges is, az internet korában. Nekem is volt rossz tanárom, de meg akartam tanulni a nyelvet, és otthon leültem tanulni, ha volt kérdésem, ott volt az internet. Lehet, hogy van akinek bejön a nyelviskola, én sok sikert kívánok hozzá, a nyelvtudás felbecsülhetetlen érték, amit utána senki nem vehet el tőled.

2011. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele. Tanulni mész oda, ráadásul még fizetsz is érte. Szóval ne foglalkozz másokkal :)
2011. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hogyha a csoporttal lépést tudsz tartani, akkor senkit sem fog érdekelni, előtte mit tanultál, mennyit, és hogyan :)


(amikor angol kezdőre jártam, volt egy srác a csoportban, akinek már középfokú nyelvvizsgája volt, csak "ismételni" iratkozott be ;)

2011. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Ausztriában dolgozom és német nyelvvizsgát szeretnék. beiratkoztam egy újrakezdő, intenzív csoportba, hiszen a nyelvtanról fogalmam sincs, de beszélni tudok.


Hallás után tanultam a nyelvet és folyékonyan kommunikálok, de rengeteg hibával, hiszen nekem az volt a lényeg, hogy megértessem magam valahogyan, de az apró részletek elég homályosak (mikor akkusativ, mikor dativ például, vagy adjektivdeklination szabályai), kész kifejezéseket sokat tudok, de nem tudom mit miért úgy mondanak, ahogy.


Én is féltem, hogy majd megszólnak, hogy kint dolgozom és milyen hibásan beszélek, de aztán sorban kiderült másokról, hogy 8-10 évekig tanulták már a nyelvet de egy pohár vizet nem tudnának kérni.


Van, aki jobb nálam nyelvtanilag, van aki sokkal rosszabb. Nem érdekes ez.

Én fizettem, és csak az érdekel, hogy meglegyen a nyelvvizsga. Ez üzlet.

Nem érdekelnek a többiek különösebben. Gondoljanak, amit akarnak, vége a tanfolyamnak és úgysem látom őket többé.


Amúgy meg egy ilyen tanfolyamon a legkülönfélébb emberek jönnek össze és általában mindenki a saját fejlődésével van elfoglalva, nem a másikkal.


ha valaki mégis beszól, vagy megkérdezi, hogy miért állsz ilyen kezdő szinten ennyi év után, akkor elmondod:

- nem jött be a tanár módszere

vagy

- lusta voltam / akkor még nem gondoltam komolyan a nyelvtanulást / ellógtam az órákat / nem érdekelt / nem volt motivációm / béna voltam

vagy

- nem tanítottak semmit


de amúgy meg semmi közük hozzá

2011. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem fognak lenézni.

A tanár azért van ott, hogy segítsen neked és tanítson, a többi "diák" meg szintén tanulni akar. Nagyon sokan vannak, akik azért iratkoznak be, mert épp úgy jártak, mint te: tanulták egy ideig iskolában, mégsem biztos a tudásuk.

Normális emberek nem nézik le azokat, akik tanulni szeretnének - teljesen mindegy, hogy milyen szinten vannak. Csináld csak, menj és tanulj, nem fogod megbánni!

2011. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!