Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg ÚJRA angolul?

Hogyan tanuljak meg ÚJRA angolul?

Figyelt kérdés

6 éves koromban kezdtem angolul tanulni, elég erős angol oktatás volt az általánosban, ahova jártam. 9 éves koromtól heti 5 órában tanultam, 12 éves korom körül már angolul leveleztem, általános végén voltunk kint Angliában és gond nélkül el tudtam beszélgetni pl. a vendéglátó családdal. Gimnáziumba is angol tagozatra mentem, kb. odáig minden jó is volt. Csak aztán átmentem egy másik suliba, ahol az angol nyelvet nem igazán tanították, mármint totál ovis szinten tartottak vele, az addigi tudásomból kényelmesen eléldegéltem ott.

24 éves vagyok, és az utóbbi időben azt vettem észre, hogy bár nagyjából mindent megértek, és én is meg tudom értetni magam, de bonyolultabb mondatokat már nem tudnék összerakni, az igeidők használatában teljesen bizonytalan vagyok, és már egyáltalán nem automatikus, hogy egy angol szöveget angolul értelmezzek. Korábban nem kellett fejben magyarra fordítanom a szövegeket, most meg már azon kapom magam, hogy állandóan ezt csinálom.


Hogy szerezzem vissza a korábbi tudásomat, és ezzel együtt a magabiztosságomat? Milyen módszerrel tanuljak meg újra tisztességesen angolul?


2011. aug. 13. 10:06
 1/2 anonim válasza:

Beszélj! Nem kell módszereket keresni, csak találni egy anyanyelvűt interneten (ennél nincs egyszerűbb) és sokat beszélni vele.


Esetleg érdekesnek találhatod a www.fluentin3months.com oldalt is, ott a fő téma a nyelvtanulás mikéntje. Anyanyelvűt pedig találhatsz a sharedtalk.com oldalon.


Továbbá, ha budapesti vagy, akkor a városban szoktak lenni angolul beszélgetős estek, külföldiek és magyarok egyaránt. Bármilyen nyelven lehet beszélni, az angol persze népszerű.

2011. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod!

Nem vagyok budapesti, így ez a része sajnos kilőve, meg kicsit gyerekem van, így amúgy sem túl szabadok az estéim.

Remélem kellő kitartással megint úgy fog menni az angol, mint régen :)

2011. aug. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!