Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék otthon elkezdeni...

Szeretnék otthon elkezdeni tanulni egy nyelvet. Francia vagy olasz?

Figyelt kérdés
9 éve tanulok angolt, suliban van még német is, de az nem érdekel. Szeretnék otthon tanulni még egy nyelvet, már láttam jó könyveket is, csak nem tudom melyiket válasszam. Francia szebb, de talán nehezebb. Véleményetek?
2009. ápr. 13. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a francia baromi nehéz ahhoz, hogy autodidakta módszerekkel meg lehessen tanulni- bár nyilván van, akinek sikerült már.

Én az olaszra szavazok- én is otthon, egyedül lépegettem egyre feljebb. Az alapok után jött a tanár képbe csak.

2009. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olaszra jártam mondjuk egy hónapot, csak azt a tanárnak el kellet mennie...De én simán csak magam akarok tanulni, nincs időm különórákra járni, stb.

Köszi a választ.

2009. ápr. 13. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az olaszt kezd el, francia az rettenetesen nehéz.:D
2009. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Francia nehezebb, bár olasz is elég nehéz, és a franciában még nem láttam olyan nyelvkönyvet ami a kiejtéseket is írná.

Bár nekem francia könnyebb volt, annak ellenére, hogy azt nyelvkönyv nélkül tanultam egyedül, olaszt pedig nyelvkönyvvel tanárral, de szerintem azért mert az sokkal jobban tetszik :D

2009. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszt könnyűnek mondják, viszont rengeteg benne a ragozás, a kiejtést is jól meg kell tanulni!A tanár azért is jó mert sok mindenre felhívja a figyelmet ami felett mi könyvből talán elsiklanánk.De persze ha egyedül akarsz tanulni, akkor én is az olaszt ajánlom!Sok sikert!:)
2009. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Autodidaktakent csakis az olaszba vagj bele. Javaslom a Progetto Italiano konyvet es munkafuzetet.
2009. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
93%
Annyira nem tragédia a francia,én nagyon imádom,3 éve tanulok és alapszinten már eléggé megy:) de véleményem szerint is az olaszt "folytasd" ,ha már van egy hónapi kezdésed neki akkor úgy is fejezd be,hogy tudsz olaszul beszélni ;)
2009. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az olaszt tanuld,ha már elkezdted.

Azt mondják,ezt a nyelvet könnyebb megtanulni.

2009. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol kapható a Progetto?
2015. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hány kötete van ?
2015. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!