Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szinten fogok tudni...

Milyen szinten fogok tudni angolul?

Figyelt kérdés
Ha NÉGY éven keresztül hetente KETTŐ db angol órám lesz? Nagyon fontos lenne, mert a főnyelvem a német lesz, de hihetetlenül utálom. Ezért kellene kb.-ra tudnom, hogy angolul fogok-e tudni valamennyire...
2011. aug. 14. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
2 angol semmit se ér, persze csoportfüggő is. nekem 3 spanyolom van egy héten, a 20 fős csoportból kb. 5 embert érdekel igazán, a többi csak az órát zavarja..pedig én jó vagyok nyelvekből, de olyan szinten semmit se tudok... nem haladunk, alig érdekel valakit, tanár is már feladta szerintem.
2011. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az iskolában nem lehet megtanulni angolul, csak ha otthon rászánod az időd, h saját magad tanulod, vagy elmész magántanárhoz. Én már vagy 7-8 éve tanulom az angolt, de marhára nem érdekel annyira, h még itthon is foglalkozzak vele több órát, nem is tudok, csak olyan középszinten, vagyis nyelvtant nem annyira, beszélni pedig meg tudom nagyjából értetni magam.
2011. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha becsületesen tanulsz, 1 év alatt a kezdő szintről a középfokúig lehet elérni.


Ez heti 2 alkalom órát jelent, 2 órával számolva + némi önszorgalom.


Egy tanár

2011. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok, nem csoportról van szó...
2011. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem két verzió létezik, az egyik, hogy érdekel, a másik, hogy nem.


Ha érdekel, akkor ez a két óra bikafing a szélben, semmit nem jelent és otthon fogod fejleszteni magad leginkább. Én így voltam vele, a tanár miután meglett a felsőfokom kiküldött óráról harmadikban hogy nem kell ez már nekem. Az ottani követelményt messze el lehet hagyni ha egy kicsit is érdekel.


Ha viszont nem érdekel, akkor megtanulsz egy csomó nyelvtant, aminek se eleje, se vége, kötni semmihez nem tudod, használni meg pláne, és felejted is. Tudsz pár szót, makogsz valamit angolul, és ha elég primitív vagy (általánosságban értem, ne sértődj meg) akkor azt hiszed, hogy tudsz valamit. Közbe nem. Az ilyen embernek egyébként a heti sok óra sem elég.


Nálunk angol oktatás folyt heti 15 órában nyelvi előkészítő címén, és sok ember volt, akit vagy egyáltalán nem érdekelt vagy csak egy olyan "tantárgynak" fogta fel mint bármelyik mást, amire tanulni kell (szódolgozat, témazáró, hasonló hülyeségek). Ok 550 angol óra után sem tudtak egy épkézláb mondatot összerakni, éppen csak leérettségiztek úgy, ahogy... ez viszont nem nyelvtanulás, hanem időpazarlás...

2011. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lawl nem fogsz tudni angolul, a szint pedig valahol lennt lesz a kozepszintu nyelvvizsga szintjen talan.
2011. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. aug. 15. 09:57
 8/8 teglaalatt válasza:
Rajtad múlik!
2011. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!