Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia mennyire bizonyul...

A francia mennyire bizonyul nehéznek egy olasz kéttannyelvűs diáknak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A nyelvtan majdnem ugyanaz. A kiejtés okozhat nehézséget az elején. Úgyhogy elég könnyű olasz után a francia.
2011. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én francia kéttannyelvűs vagyok és olvastam olasz szövegeket és olyan húúú de sokat nem értettem meg belőle:D akkor már inkább a spanyolra hasonlít jobban.:)
2011. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első voltam. Sok szót nyilván eléggé másképp kell leírni és a felét ki sem ejtik a leírt betűknek, ami az olaszra nem jellemző, szóval az írásképben jelentős eltérések is lehetnek, és több szó el is tér egymástól, de a "felszín alatt" nagyon sok a hasonlóság. Persze ki gondolná, hogy a köv. mondatokban dettó ugyanaz a nyelvtan húzódik meg, csak a szavak néznek ki nagyon másképp:


Li ho visti.

Je les ai vus.

2011. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Mivel mindkettő neolatin nyelv, ezért ezek is nagyon hasonlítanak egymásra, és ha az egyiket elsajátítottad, könnyebb lesz a másikat is tanulnod.
2011. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én 4 évig tanultam olaszul gimiben, nyáron tanultam kicsit franciául és hihetlen hogy milyen sokat számít. Például olaszul megtanulmam, hogy mikor imperfetto és mikor passato prossimo és franciában is megvan ugyanennek a két igeidőnek a megfelelője, amiket ugyanúgy is használnak (ha jól tudom, de erősítsen meg valaki), tehát kb. csak a ragozásukat kell megtanulnom, a használatukat már nem. Az egyszerű múltidőt is ugyanazon az elven kell képezni, annyi különbséggel hogy franciában az "être = essere" segédigéje "avoir = avere"...

Ugyanúgy egyeztetni kell a tárgyas névmással példáaul a participé passét (=participio passato) nemben és számban, ugyanúgy van benne kötőmód, azt sem kell újra megtanulni, hogy mikor használják....és még sorolhatnám, hogy mennyi előnyöd lenne...

2011. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire, mivel a francia amúgy sem nehéz, az olasszal meg 70-80% körül egyezik a nyelvtana és a szókincse is.
2011. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
tömören, lényegretörően megfogalmazta a lényeget az előttem szóló. felpontoztam.
2011. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a tanárom szerint a francia nagyon nehéz, mert teljesen logikátlan. :D
2011. szept. 14. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább olasztanár, aki azt állítja egy másik neolatin nyelvről, hogy logikátlan? :D Amikor a logikája kb. megegyezik az olaszéval...
2011. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, a franciatanárom állítja. :D Hogy teljesen logikátlan, mert annak idején csak az volt a lényeg, hogy széppé tegyék a franciát, és ezért minden logikát mellőz. :D
2011. szept. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!