Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német nyelvvizsgát...

Melyik német nyelvvizsgát fogadják el a német egyetemek? Melyik a legkönnyebb felsőfokon?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Goethe-t és a DSD-t is el kell fogadniuk, mivel mindkettő a "sajátjuk".

De bevallom őszintén, nem jártam utána, szóval lehet, hogy tévedek.

2011. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha német egyetemre készülsz, miért keresel "könnyű" felsőfokú nyelvvizsgát? Szerintem külföldön tanulni idegennyelven bőven meghaladja bármelyik felsőfokú nyelvvizsga követelményeit. Ez annyit tesz, hogy szimplán beszéled a nyelvet. Ha nem így van, akkor egyetemen bajban leszel, ha meg így van, akkor nem mind1 milyen nehéz a nyelvvizsga?
2011. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én egy TestDaF-ot csináltam, www.testdaf.de, Budapesten van vizsgaközpont, bár Németországba még azóta sem jutottam ki továbbtanulási céllal.


A szóbeli része olyan, hogy nem tanárral vizsgázol, hanem ilyen kis monológokat kell mondani megadott szituációkra, és azt felveszik számítógéppel. Nekem tetszett, persze előtte kellett kicsit gyakorolni, a honlapon vannak fent mintavizsgák.

2011. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alapképzést itthon szeretném elvégezni, 1 évet erasmussal majd megpályázok, hogy valahová kimehessek. Mesterképzésre, vagy kutatásra szeretnék kimenni. Tudom, hogy egy felsőfokúnál több kell oda, de szerintem aki már felsőfokon beszél egy nyelvet, fél év alatt bele tud rázódni a felsőoktatási képzésbe.

2011. aug. 20. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pont tegnao találtam egy nagyon kis pöpec honlapot, ahol Európa egyetemeinek képzései vannak. Ezen az oldalon lehet alp-, mesterszakokat, illetve doktori képzéseket keresni. Ezenfelül az elvárt nyelvismeret is megtalálható az egyes szakok oldalain.

Itt a link:

[link]

2011. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Nagyon jól jött ez a link :)
2011. aug. 20. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!