Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki magyarra át tudná...

Valaki magyarra át tudná nekem fogalmazni?

Figyelt kérdés

You use FOR if you don't have to calculate the period of time, because you have it in the sentence :


I have lived here FOR two months ( you don't have to calculate, you know the period is "two months" )


- You use SINCE if you have to calculate the period of time, because you only have the starting point :


I have lived here SINCE 1975 ( you have to calculate now: if you came in 1975 - the starting point - and now it is 2009, then 2009-1975 = 24 years )


2011. aug. 22. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

FOR-t használunk, amikor az időt nem kell kiszámolnunk, mert benne van a mondatban.


Én itt éltem két hónapig (nem kell az idővel foglalkozni, hisz benne van a mondatban: két hónap)


SINCE-t használsz, ha meg kell határozni az időt, mert csak a kezdő időpontot ismerjük:


1975 óta élek itt. (ez esetben meg kell határozni az időt: ha 1975-ben érkeztél -a kezdő időpont- és most 2009 van, tehát 2009-1975=24 év)

2011. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyébként tök egyszerű. A "since" azt jelenti, hogy "óta", a "for" meg azt, hogy "-ig".
2011. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A FOR-t akkor használhatod, ha nem kell kiszámolni az időtartamot, mert az benne van a mondatba.


Itt élek 2 hónapja. (nem kell kiszámolnod, tudod az időtartamot (2 hónap) )


A SINCE-t akkor használod, amikor ki kell számolnod az időtartamot, mert csak a kezdő dátum van meg.


1975 óta itt élek ( ki kell számolnod, ha 1975ben jöttél- kezdő időpont- és most 2009 van, akkor 2009-1975=24 év)



Itt van még néhány példa a használatukra:

FOR: egy időtartam óta zajlik valami

for 5 days/ weeks/months/years

for hours


SINCE: egy adott kezdő időpont óta

since Christmas

since my birthday

sincs yesterday

since summer

since January

since last mounth

since 10 o'clock

2011. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy a FOR csak azt jelenti, hogy -ig

ugyanúgy jelenti azt is, hogy -óta,-ja,-je

2011. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de általában időhatározásnál -ig.
2011. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

since-et használsz akkor, ha egy naptárban rá tudsz bökni az időpontra, amióta... (napi, heti, havi, éves ... bontású naptár is lehet ez akár..)

for: időintervallumnál

én anno így tanultam meg, és soha nem kevertem :-)

2011. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2011. aug. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!