Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jelen időben mikor használjuk...

Jelen időben mikor használjuk a do/does segédigét?

Figyelt kérdés

Most tanulom az angolt, és sokszor nem tudom eldönteni mikor kell a do a kérdésben és mikor nem :/

Például: Do the children also stay here?

és

Does she sing beautiful?


Miért nem IS-el kérdezünk?

Segítsen valaki!


2011. aug. 24. 18:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem elég furcsa, jobb szó hiányában, hogy jelen idő alatt csak PS-ről beszélsz, de rendben, ha te így értelmezed, akkor valőban igazad van.


PS-ről írtat nem értem viszont.

A memoriáján dolgozikról arra gondoltam, hogy azt érted, hogy amikor valaki fel idéz valamit akkor PS-ban beszél. Ez igaz, de ez speciális eset, azért van, mert ilyenkor elképzeli, hogy mit csinál és amit ő elképzel azt írja le. És bár azt ő a múltban csinálta, amit elképzel az a jelenben van és ezért használhat PS-t.


Viszont, amit a lehet, hogy holnap egy egészt oldalt ír: Ez teljesen irreleváns. Lehet, de ez a mondandódból nem derül ki. Az, hogy "I am writing" az csak annyit jelent, hogy MOST írok és csak annyit. Hogy holnap mit fogsz csinálni az kérdéses, efelől nem tettél megjegyzést. Az egy másik téma, hogy valóban PS jövőre is utalhat, de alapból nincs benne a jelentés körében és időhatározók hiányában (illetve kontextuson kívül) egyértelműen azt fogják hinni, hogy jelenre utal.


Amúgy a 3-dik paragrafusoddal teljesen egyetértek, nehéz elmagyarázni, de ha megértetted, akkor sokkal egyszerűbb alkalmazni, mint azt eleinte gondoltad volna. ^^

2011. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!