Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudtátok...

Mennyi idő alatt tudtátok megszerezni német nyelvből a középszintű nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok teljesen kezdő belőle.
2011. aug. 27. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nincs nyelvvizsgám szóval ne haragudj hogy írok. Szerintem az hogy mennyi idő alatt tudod megszerezni tőled függ,attól hogy mennyi időt szánsz rá a tanulásra. Én 12 éve tanulok németet,8 évig (általános iskolában) minden évben 2-es voltam belőle mert a tanárom elég hülyén magyarázott és semmit nem értettem. Középiskolában kaptam egy teljesen jó fej de szigorú német tanárt akinél 9-ben 3-as voltam aztán 4-es 5-ös és az érettségimet is 4-esre megírtam. Persze középiskolában mivel a tanár is normálisabb volt én is több időt fordítottam a németre. Szóval ha keresek egy jó német tanárt és hajlandó vagy időt szánni a tanulásra akkor nem telik évekbe,főleg úgy hogy már nem vagy kezdő.
2011. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát én általánosban végig tanultam (na jó, első két év semmit nem ért, számítsuk 3. osztálytól), és 8. osztály után mentem el nyáron és meglett a középfokú. Mi németes osztály voltunk, heti 4 órával és kemény volt a tanárunk. Persze általános iskolában elhúzódik a tanítás, egy csomó felesleges dolgot csináltunk, így azt mondanám, hogy azt az anyagot, amit átvettünk 6 év alatt, 2 év alatt simán meg lehet tanulni.
2011. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!