Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvvizsga - politika és...

Nyelvvizsga - politika és gazdaság. Mik lehetnek ezekben a témákban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen egyikhez sem tudok mit hozzáfűzni. A politika roppant távol áll tőlem, el sem tudom képzelni, hogy mit kérhetnek. Tudom, ki van kormányon, tudok a botrányokról, a változtatásokról, de ennyi. Le sem tudnám írni a pártokat például. Mindig távol maradtam ettől a közegtől :S Hogy készüljek fel ezekre?

És a gazdaság... válság van, ennyi :D Most komolyan, miről kellene majd beszélnem?

Mik fordulhatnak elő? Soha nem beszéltünk erről a két témáról suliban, azt is én olvastam, hogy nyelvvizsgán előfordulnak ilyenek, a tanárok egy szót sem szóltak róla :/


2011. febr. 1. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, milyen szint.
2011. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Középfok :)
2011. febr. 2. 00:15
 3/6 A kérdező kommentje:
De persze, ha valakinek felsőfokról van ilyen tapasztalata, az is megírhatná, hogy minél jobb képet kapjak...
2011. febr. 2. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem emelt érettségin téma volt a hajléktalanok és a cigányok helyzete:)
2011. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Középfokon ha tudsz beszélni pár percet, átengednek. Nem kell érteni semmihez.


Olyasmikre számíts ebben a témában, mint mi az a globalizáció, vagy mi az az európai unió. Szóval olyan témák, amikről bárki ki tud nyögni néhány mondatot. Néhány jól formált mondattal pedig már kint vagy a vízből.

2011. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, tehát középfokon még nem annyira a műveltségüket kell felvillantani? Megkönnyebbülés :) Mert a többi témában rendben van, a tudományokban, stb. legyen valaki művelt, de pont ez a kettő nekem nem tartozik szorosan a műveltség fogalmához... Ha ilyen globális problémák lesznek, mint az éhezés, stb., vagy egyszerű a hazai fronton, mint a hajléktalanság/cigányság, akkor fellélegzés :)


Tényleg ilyen alacsony elvárása van a középfoknak? Pár percet beszélni valamiről? Azt hittem, olyan negyed óra a követelmény...


Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 2. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!