Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául mennyi idő alatt...

Franciául mennyi idő alatt tudok megtanulni, ha olyan napi fél órát foglalkozom vele plusz nézek francia filmeket feliratosan?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 20:43
 1/8 anonim válasza:
100%
Soká. A francia nem olyan könnyű nyelv mint az angol. A nyelvtana kifejezetten nehéz, igeragizásból van egy komplett könyvük, szinte az összes igét, ami nem -er-re végződik külön meg kell tanulni ragozni. Van egy rakat igeidő. Nekem nehéz volt, sok szorgalom kellett hozzá, napi félóra nagyon kevés ha rövid idő alatt akarod megtanulni. De szép nyelv, érdemes tanulni. (matek-francia szakos egyetemi hallgató)
2011. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én a nulláról kilenc hónap alatt középfokú+fél év felsőfokú

de nem napi fél óra hanem napi kettő+filmek+újságok+könyvek

és heti kétszer másfél óra magántanár de csak a középig utána sztm felesleges, elég az önszorgalom

persze ha nem vagy motivált kell utána is a tanár


napi fél óra nem jó

legalább kell másfél óra hogy elmélyülj

akkor inkább heti háromszor másfél óra, mint napi fél


az igeidőktől ne ijedj meg, a felét nem használják,

jelenidő egy van

pl a múlt időnél a passé simple és a passé antérieur elvétve hallod

inkább írásban, de az nem egy nagy történet

szóval ha megy a pc, imp és a pqp akkor jó vagy


a jövőnél pl nem kell figyelmet fordítani a Futur antérieur dans le passé-ra, mert a Futur dans le passé-t használják inkább

az igeragozásra rá kell érezni, nehogy bemagold mindet van logikája azt tanuld meg

egy hátránya van nagyon sok a rendhagyó ige

ja és a Subjonctif szívás

A feltételes mód nem egy nagy történet.

Persze sorolhatnám még, de erre most nincs idő


/én nem vagyok francia szakos csak egy közgazdász aki kint élt három évet, persze előbb nyelvvizsgáztam/

2011. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A 2. válaszadó ad reálisabb képet.

Az egy tévhit, hogy jaj a francia mennyire nehéz, meg hogy az angolnál is sokkal nehezebb...

Engem is riogattak, aztán nagyot néztem, hogy hát ez az, ami egyesek szerint olyan nehéz?!

2011. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát, most ennyi időd tudok csak rászánni, mert a suli és a sport el fogja venni minden időmet, meg nem fontos hogy gyorsan megtanuljam,csak hogy tudjak beszélni
2011. aug. 28. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

második vagyok

ha napi fél órád lesz akkor kb 2,5 év egy középszint

mondom az a baj, hogy napi fél órával nem mész semmire sajnos ha kezdő szinten vagy, mert annyi idő alatt nem megy át a logika és másnap kezdheted előről

de ha nem sietsz és van időd akkor szánj rá ennyit aztán meglátod

megszólalni, kb másfél év lesz ilyen tempóban, mert a nyelvtanból legalább a jelent, a jövőt, a múltból meg a pc, imp és a pqp-t tudnod kell

a múlttal szoktak kínlódni, mert sokan keverik a pc-t és az imp-t, de megtanulható

plusz egy alapszókincset fel kell szedned, szóval kb másfél éve míg érdemileg kommunikálni tudsz ilyen tempóval

2011. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

ja még valami, ne hagyd hogy bárki eltántorítson

sok sikert!:o)

2011. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi! tulajdonképpen minimum 8 év még amig kimehetnék,de valoszinü több a tanulás miatt,szóval van idő :D
2011. aug. 28. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor csak vágj be, időd mint a tenger:o)))))))
2011. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!