Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert tudtok javasol...

Milyen módszert tudtok javasolni? Autódidakta módon szeretnék angolul tanulni .

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
taxus learning
2009. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos. A nyelvtanulasnak alapvetoen 4 fo fejlesztendo terulete van: nyelvtan, szokincs, kiejtes, hallasertes.


Mindenkepp venned kell egy nyelvtan konyvet, ami reszletesen, magyarul, szajbaragosan magyaraz. En Dohari Peter: Kis angol nyelvtan c. konyvet ajanlom, es hozza Dr. Budai Laszlo: Angol nyelvtani gyakorlatok c. konyvet. Minden heten/honapban (attol fuggoen, milyen gyorsan akarsz megtanulni angolul) egy nyelvtani temakort olvass el, tanulmanyozd, ha kell, jegyzeteld ki a lenyeget, ertelmezd a peldamondatokat, majd oldd meg a 2. konyvbol a hozza tartozo feladatokat.


Szokincs: vegyel egy fuzetet, amit szotarnak hasznalsz. Akarmilyen uj szot ismersz meg a tanulas soran, egybol ird ki, jelentessel egyutt. Ha bonyolultabb a kiejtese a szonak, akkor a szotar.sztaki.hu oldalon meg tudod hallgatni, hogyan ejtik, s jo, ha zarojelben odairod, mig ra nem all az agyad az angol kiejtesre.


Kiejtes: mint mar fentebb irtam, a szotar.sztaki.hu -n megtalalod a szavak kiejteset, ez nagyon hasznos. Valamint TV-zz angolul, ha nincs angol csatornad, akkor tolts le filmeket, sorozatokat angolul (innen: torrentz.com), es nezd. Eleinte mehet magyar felirattal, aztan mar nem fog kelleni. Az sem baj, ha eloszor meg semmit nem ertesz belole. Koncentralj, s meglatod, egyre tobbet fogsz erteni.


Hallasertes: lasd fent: TV, filmek, radio..


Es egy fontos dolog: ZENE, ZENE, ZENE! Velemenyem szerint a zenehallgatas az egyik legegyszerubb, megis leghatekonyabb nyelvtanulasi segedeszkoz. Barmilyen angol nyelvu eloado megfelel, akit szeretsz. Keresd ki a neten a dalszovegeket, hallgasd (hallasertest javitja!), olvasd (hangosan - javul a kiejtesed), enekeld veluk a dalt. Vegyel elo egy fuzetet, s szotarral keszits forditast a dalhoz! Nem baj, ha nem lesz profi, nem az szamit. Az uj szavakat termeszetesen mindig jegyzeteld ki, s a fuzetet pedig vidd magaddal mindenhova, hatha akad egy kis szabadidod olvasgatni oket, hogy megjegyezd.

2009. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelvű könyvből nem érdemes tanulni, mert nincs kényszerítő erő. Nekem ez a javaslatom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Nekem ez a módszerem, és bevált.

2009. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolso,


egyetertek veled, de ha valaki elozetes nyelvtudas nelkul, teljesen a nullarol, egyedul vag neki a tanulasnak, akkor talan konnyebben boldogul, ha magyar nyelvu konyvekkel kezdi. Mikor mar osszeszed egy alaptudast, utana lehet az a kovetkezo fokozat, hogy angol nyelvu tankonyvet vesz.


2. valaszolo

2009. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy Cartoon Network ment kiskoromban angolul egész nap. Mielőtt levették nálunk a csatornát a sok ismétlés miatt már kívülről tudtam a dialógusokat és értettem a történeteket, így össze tudtam rakni, hogy melyik mondat mit jelent. Kicsit később felvilágosítást kaptam, hogy az angol írásmód hogy is van, így gyakorlatilag tudtam folyékonyan beszélni és írni mindenfajta komolyabb nyelvtanulás nélkül. Valahogy bonyolultabb dolgok is ösztönösen jöttek, nem tökölök vele ma sem hogy hogy is kéne a mondatot összerakni. Fordításra sincs szükség, gyakorlatilag gondolkodásban is probléma nélkül tudom alkalmazni. Gyakorlatilag jobban tudok beszélni, mint aki suliban tanulta, mert érzem ha nem helyes amit mondok és a jól bevált frázisok mindig a nyelvemen vannak.


Magyarul valami ilyesmit tudok ajánlani neked is. Kedvenc sorozatodat nézd meg magyarul, majd angolul minél többször, majd váltás másik sorozatra. Minél több angol élethelyzetet látsz, annál jobb esélyed van, hogy nem lesz bajod élesben.

2009. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ! Egyébként a klasszikus zenét szeretem és nincs tévén .
2009. ápr. 19. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2. válasz nagyon tetszett, hasznos volt. :)
2010. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!