Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul,...

Szeretnék megtanulni angolul, de eddig még soha nem tanultam és más nyelvet se beszélek. Lehetséges autodidakta módon egy használható szintre eljutni?

Figyelt kérdés
Nem a nyelvizsga a cél, hanem hogy ki tudjam magam fejezni és értsek vmennyire. Sajnos nincs pénzem nyelvtanárra, tanfolyamra. Tippeket, tanácsokat kérek, hogy hogyan lehetne ezt. Esetleg ha vki szintén magától tanult meg angolul leírhatná a tapasztalatait. Köszönöm előre is!
2009. jún. 19. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nehéz lenne egyedül. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Csak azért, mert ha túl fiatal, esetleg nehezebben tanulsz magadtól.

Én úgy voltam vele, hogy csak gimiben tanultam angolt, ott kezdtem. Az első két évben tanárváltás is volt, meg minden, szóval csak nagyon az alapokat tanultuk meg (ábécé, meg ilyenek). Aztán 3.-ban faktra mentem. Én voltam a legelmaradottabb szinten a csoportban, a többiek általánosban is angolt tanultak, meg minden. Volt nyelvvizsgás is. Akkor magamtól kellett felzárkóznom, nem akartam különtanárhoz menni, mint a többiek. Év végére az összes nyelvtant megtanultam, rengeteg szót, szinte a szótárral aludtam. (Komolyan.) Ekkor voltam úgy, hogy sokat tudtam, de a kiejtésemen volt mit csiszolni. Negyedikben elkezdtem angol filmeket nézni (nem amerikait, mert abból sosem tanulod meg, és más vonzatokat használnak, nem azokat, amiket mondjuk egy nyelvvizsgán kérnek), olvastam könyveket angolul. Lenyelvvizsgáztam belőle, negyedikben dicséretes lettem, és érettségin is oklevelet kaptam angolból.

DE! Azok az alapok kellettek hozzá, amiket a suliban tanultam. A nyelvtan nagy részét ott tanultam, és anélkül nem tudtam volna itthon tanulni. A kiejtést sem lehet egyedül, mert kb. 20 (!) magánhangzót használnak kiejtésben, és nem fogod érteni a beszédet. Az alapokhoz mindenképpen szükség van tanárra, utána egyedül is menni fog. (De nagyon fanatikusnak kell lenned hozzá, nem akármilyen nyelvérzékkel.) Csak hajrá! :)

2009. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

26 vagyok, nem olyan fiatal, de nem is öreg...:P

Igyekszem kitartó lenni, mert nagyon szeretnék tudni ezt a legnépszerűbb nyelvet, mivel ez már nagyon sok helyen elvárás, és sajna egyre cikibb, hogy csak magyarul beszélek. Arról nem is beszélve, hogy sztem aki már ért egy másik nyelven annak jobban kinyílik a világ.

2009. jún. 19. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazság szerint a nyelvtant és a szavakat nem lehetetlen egyedül megtanulni, de a kiejtéshez biztos vagyok benne, hogy kell segítség. Nincs olyan barátod, ismerősöd, aki beszél angolul, és esetleg segíthetne ebben?

2009. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gondolod, írj privátban nekem. Amiben tudok, segítek szívesen. Egyébként angoltanár vagyok. 26/L

2009. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!