Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik igeidőt használjam?...

Melyik igeidőt használjam? (angol)

Figyelt kérdés

A tanár megkérdezi, hogy hol voltam nyáron.

Én elkezdem mondani pl., hogy: Voltam Budapesten.


Az a kérdésem, hogy hogyha én tudom, hogy mikor voltam, a tanár nem tudja és én sem teszem bele a mondatba, hogy júliusban voltam, akkor befejezett jelent használjak? Vagy mivel én tudom, hogy mikor volt egyszerű múltat?


Én magamtól befejezett jelenben mondanám, de szeretném megtudni, mert még csak 1 éve tanulok angolt.


I've benn to Budapest.


és ha azt mondom, hogy 3 hétig voltam budapesten, akkor már használhatom a befejezett folyamatos jelent? ja nem, mert olyat nem mondunk, hogy I've been being to Budapest for 3 weeks....vegy igen? Can you help me, please?


15/F


2011. szept. 1. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Mondhatod egyszeru multtal, ha peldaul felsorolod:

I went to Budapest in July. We also went to the Zoo and we saw a few museums. stb.

De hasznalhatsz bef.jelent, ha nem idopontot hasznalsz (July) hanem ido tartamot: pl 3 hetig

I have been to Bp for 3 weeks. I have spent most of my summer in Bp. stb.


Ha leirod a mondataidat, amiket mondani szeretnel, szivesen javitunk.

Amugy I've been being tenyleg nincs :)

2011. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azon gondolkozom, hogy "for 3 weeks" az nem azt jelenti, hogy 3 hete (hét óta)?
2011. szept. 1. 19:28
 3/4 A kérdező kommentje:

I've been to Budapest ?for? 3 weeks. We've visited The Hungarian Natural History Museum, The House of Terror Museum and we've benn to The Palace of Miracles. We admired the firework on 20th of August. One day we've been to Vienna.

I've been to Hajdószoboszló, too. It was fantastic. We've ?bathed a lot of there? and I'm going to go to there tomorrow too.


az utolsó mondat az kész káosz :D az akarna lenni, hogy:

Sokat fürödtünk és jövőhéten is fogok menni.


Köszönöm szépen!

2011. szept. 1. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Pont volt egy ilyen kérdés nemrég. Ha a nyárról beszélsz, múlt időben, akkor tök felesleges present perfecttel dobálózni.

I was in Bp for 3 weeks, we went here and there.

Az Ive been in Bp for 3 weeks valóban azt jelenti, hogy 4 here ott vagyok, ezért is nem kell present perfect.


A fürdős részt nem tudom igazából.

2011. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!