Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy olasz? (túl...

Spanyol vagy olasz? (túl rövid a kérdés)

Figyelt kérdés
Hát, a kérdés adott. Melyik a könnyebb? Melyiket tudom jobban felhasználni, melyiket érdemesebb? Köszönöm!
2011. szept. 6. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
fúú én mind a kettőt tanulom. Hát a spanyol könnyebb szerintem, nekem az jobban is bejön, de lehet h az olasz jobban hasznodra válik, bár az igaz h spanyolt többen beszélnek
2011. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ezen agyalok! Köszi a választ!:)
2011. szept. 6. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Én most olaszul tanulok, nem olyan hasznos nyelv ez igaz, de mellette beszélek angolul és németül, gondoltam itt az ideje, hogy végre olyan nyelvet tanuljak, ami tetszik is. Valamivel nehezebb mint az angol, de lényegesen könnyebb, mint a német! Pláne, ha magadtól állsz neki akkor menni fog, mert nagyobb a motiváció. Szép, dallamos nyelv, a szavakat nem nehéz megjegyezni, van egy kis hasonlóság egyébként az angollal (egyszer-egyszer némettel is).

Olaszt lényegesen kevesebben beszélnek, mint spanyolt, de én úgy tudom, hogy keresik az olyan szakembereket, akik jól beszélik az olaszt.

2011. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is angolul és németül beszélek, de én az angolt szeretem :) köszi a választ!:)
2011. szept. 6. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyforma nehezek/könnyűek. Egyiket se tudod sok mindenre használni, de a spanyol kevésbé túltelített és jóval elterjedtebb az olasznál.
2011. szept. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!