Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítottam pár magyar...

Lefordítottam pár magyar mondatot angolra, megnézné és kijavítaná nekem valaki, hogy milyen lett?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen igeidő kell ide, ez csak próbálkozás, mik a hibák benne, hogyan lehetne másképp mondani egyes mondatokat, nem kell teljesen simulnia a mondatokhoz. Saját élményeket írtam le.

A szöveg.


Nagyon élvezetem az utazást, véleményem szerint ez a legjobb módja annak, hogy szélesítsd az ismereteidet más országok, földrészek kultúrájáról, a különböző népszokásokról és jobban megismerd a földrajzot.

Sajnos sem pénzügyileg, sem idő szempontjából nem engedhetem meg magamnak, hogy jelenleg utazzam, de minden vágyam, hogy átlépjem a határokat ismét. 11 éves koromban volt lehetőségem Németországba menni, a család egyik német barátja elvitt kocsival és Ausztrián, Svájcon, Csehországon keresztül mentünk. 5 napot töltöttem ott, egy kis faluban, csodálatos hely volt, a várost dombok vették körül, minden nap friss levegőt szivtam, az utcák nagyon tiszták voltak, soha nem láttam azelőtt olyan tiszta utcákat. Az összes épület tökéletes állapotban volt, mindegyik épülethez tartozott egy nagy kert tele virágokkal. Imádtam, hogy milyen nyugodt, békés falu.

2006-ban Mallorcán vakációztam 10 napot és életemben akkor ültem repülőn, a repüléstől halálfélelmem volt, de az élmények kárpótoltak mindenért. Kicsit csalódtam, mert a tenger nem volt krisztálytiszta, hasonlitott a balatonhoz, mintha egy tó lett volna. Pozitivum volt viszont a hangulat, a látnivalók és a kedvező időjárás.

Nagyon szeretnék ellátogatni Amerika többi részére is, főleg a Grand Canyonhoz, San Franciscoba, Yelloston Parkba és a Nasa központba Houstonba. Egyiptomban szeretném megnézni a Sfinxet, a Gisai piramisokat, Indiában a Taj Mahalt és tudom, hogy sokat nem értik, de Chernobylba is ellátogatnék, bizarr érzés lehet látni a szellemvárost élőben. 4 éves voltam mikor történt a baleset és nem szóltak időben az embereknek, hogy mi történt.Azt hazudták az iskoláknak, hogy túl erős a napsugárzás és ne menjenek ki a gyerekek a napra És végül, de nem utolsó sorban a legutolsó állomás a Mars lenne, igaz legalább 9 hónap lenne az út oda és nem is biztos, hogy visszatérhetnénk, de csak játszok a gondolattal.


I enjoy traveling very much. In my opinion this is the best way to broaden your knowledge other country's culture, costums and geography. Unfortunately I can't afford to travel as much as I would like to. I have neither money nor time for it, but my big dream to step across the country's abroud again. I had a opportunity to go to Germany when I was 11 years old. A german friend of our family gave a ride to Germany. We traveled across Austria, Schwicherland and Chech Republic. I stayed there for 5 days, in a small town, It was a wonderful place, the town was surraunded by hills, the streets were very dirty, I breathed fresh air every day and the buildings were perfect state of repair.

I was on a vocation in Mallorca in 2006 for 10 days. I have flown for the first time and I was a mortal fear of flying. I was a bit dissappointed, because the sea wasn't too clean and it was similar to the Lake Balaton, but the atmosphere and the weather was great.

I would really love to visit other parts of US, mainly, my dreams are Grand Canyon, San Franciscok, Houston to see the centre of NASA, I want to visit Gisas Pyramid in Egypt and Sfinx in additon Taj Mahal in India. I suppose the most people don't share my idea but I would like to visit Chernobyl because it is bizzare to see that ghost of city. I was 4 years old, when the disaster happened and we haven't been informed about the chatastrope by the government in time. They have said to schools the children weren't been allowed to go to outside because the sun is too dangerous.

Amd last, but not least the last destination would be the Mars planet, but the traveling would take at least 9 months and the throw back maybe wouldn't

be guarantee, I just play with this think.


2011. szept. 8. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát elég hibásak a mondataid az igeidőkre figyelj oda.
2011. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sok hiba van benne. Néhány durvábbat javítottam:


I love travel very much.


I think this is the best way to open your mind about other country's culture, costums and get to know geography.


step across the country's border again


I'v stayed there for 5 days


the streets were very dirty = az utcák nagyon piszkosak voltak. :)


the buildings were neat each ones.


épülethez tartozott egy nagy kert tele virágokkal. Imádtam, hogy milyen nyugodt, békés falu. = ???


I have been on a vocation in Mallorca in 2006 for 10 days.


-------------------------


Bocsi itt most meguntam, majd más esetleg befejezi.....

2011. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

na akkor az elozo valasz helyesebben:


i love travelling very much /vgay to travel attol fugg mit akarsz


open your mind to....


nem tudom mi a szovegkornyezet, de az ive stayed there for 5 days inkabb i stayed


itt szinten nem tudom, de szerintem ez igy hangzik: each bulding is neat


es i was on a vacation

2011. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"...nem tudom mi a szovegkornyezet, de az ive stayed there for 5 days inkabb i stayed ..."


Konkrétan, mivel egy múlt béli utazás alkalmával valahol maradtak a múltban 5 napot végül így folyamatos múlt idő (Past perfect continuous tense).


A love melett -ing alak használat lehetséges, de én azt már nagyon nagyon erősnek tartom szóval inkább ajánlom a like mellé.

2011. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint ilyen sok a hiba. :(
2011. szept. 8. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valami barátnak írod akkor 90%-ban megérti, max jót mosolyog időnkét.

Ha ez egy lecke, vagy dolgozat akkor egyes vagy kegyelem kettes (ha jó az oktatás).

2011. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért érne ez egyest? Tényleg szeretnék tanulni ebből, nem suliba járok, csak szeretnék megtanulni angolul és szeretném tudni hogyan kellene ezeket angolul írni,mik a fő hibáim. Mások meg csak lefordíttatják a mondatokat az oldalon mással, én legalább megcsináltam, kínlódtam vele.
2011. szept. 8. 23:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szinte minden mondatban van valami hiba.

Kezdőnek elmegy, de szöveg bonyolultságából következtetve ez nem kezdős anyag, szóvel amít írtam ezt vedd figyelembe.


Igazából olyan, mintha szótárból fordítottad volna nyelvtant csak fél gőzzel használva.


Ez a "streets were very dirty (az utcák nagyon tiszták voltak)", hogy jött össze? :)

Fordítási hibának kicsit fura.

2011. szept. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt a mondatot elírtam. Hogyan tudnák fogalmazást gyakorolni, ha nincs aki kijavítsa?
2011. szept. 9. 04:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Kell egy kicsit több élőnyelv ismeret.


Pl én filmet nézek angol nyelven, angol felirattal (de ne valami elfajzott szlenges legyen).


A másik ami jó dolog szerintem egy tanulónak a "lebutított" Oxford regények. Garantált siker élmény és jó gyakorlás (1-6 nehézségi fokozat).

[link]

2011. szept. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!