Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem szeretik és utasítjá...

Miért nem szeretik és utasítják el sokan kapásból a német nyelvet? Főleg olyanok akik sosem tanulták.

Figyelt kérdés
Miért választják sokan második nyelvként az olaszt, franciát, spanyolt? Hiszen itt semmire nem mennek ezekkel a nyelvekkel. Még mindig az angol és német az igazán használható nyelv.
2011. okt. 27. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én azért utasítom el, mert utálom hallgatni a német kiejtést, és nem is tudtam rendesen kimondani egy szót sem amikor régebben tanultam 1-2 évig. Az angollal nagyon könnyen megbarátkoztam, mellette spanyolt is tanultam és nagyon tetszett az a nyelv is. A franciával ugyanúgy nem vagyok kibékülve mint a némettel.
2011. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elutasítottam, mert egyszerűen csúnyának és használhatatlannak tűnt.


Aztán Ausztriában muszáj volt megtanulnom, de amikor már kezdtem tudni használni, akkor egészen tetszett. :)

2011. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehéz és csúnya. Viszont hasznos, így akinek nemcsak "papír" kell minél gyorsabban, az inkább németül fog tanulni, mont mondjuk olaszul. Mivel azonban az emberek 95%-a úgysem olyan helyen fog dolgozni, ahol két idegennyelv-tudásra is szükség van (a többségnek egy sem kell), ezért általában ez mindegy.
2011. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó: ez szerintem azért már nem így van. Anyukámnak pl. kell az angol tudása, pedig nem is annyira nemzetközi cégnél dolgozik+ ha most keresne állást, akkor ráadásul egy csomó helyen német kellene neki.

Eleinte egy kicsit én is így voltam vele, de mostmár imádom:))Én az angolt nem szeretem. Mert a német szabályok után tényleg olyan mintha csak egymás után kéne rakni a szavakat(ne szóljatok le, mert 1.) tudom, hogy ott se mindegy a sorrend; 2.) tudom, hogy nagyon kevés ideje tanulok angolt, és nagyon kevés dolgot tudok ahhoz, hogy ilyen következtetéseket vonjak le, tehát lehet, hogy nincs igazam,sőt a tudományom még akkora se, hogy ezt megállapítsam.,de én egyelőre így érzem), meg idegesít, hogy sose fogom tudni normálisan kiejteni a szavakat és ilyen kusza nekem az egész nyelv.

2011. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a németet, amúgy angolt tanítok.

Szerintem sokkal jobban érthetőbb mint az angol.

Én a német sorozatokból filmekből tanutam meg, nem a heti 3 gimis órákból.

Katonásnak mondják a németet,a nyelvtana nem könnyű de az angolhoz nagyon hasonlít.Aki angol mellett németül is tud, nagy előnnyel rendelkezik.

2011. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A német kiejtéssel kapcsolatban: sokkal könnyebb kiejteni mint az angolt,(angoltanárként mondom ezt).

És lassabb mint az angol, ezért érthetőbb.

2011. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért gondolják így, mert beszűkült gondolkodásúak, és előítéleteik vannak a nyelvvel szemben. Nem igaz, hogy csak kemény és katonás tud lenni a német nyelv. Ez nagyon beszűkült gondolkodásmódra utal.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=PmckEG44w1o

2021. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!