Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanulnak egyre kevesebbe...

Miért tanulnak egyre kevesebben franciául Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt mondta a franciatanárom, hogy franciául itthon egyre kevesebben tanulnak: a gimnáziumomban is évről évre kevesebben jelentkeznek francia 2. nyelvre, már alig-alig gyűlnek össze a csoportok, és hogy állítólag ez nagyon sok gimnáziumban így van még, mert kiszorítja a spanyol és az olasz. De miért van ez így? Hiszen a francia sokkal fontosabb ennél a kettő (gyakorlatilag haszontalan) nyelvnél. Vagy ez külföldön is így van?
2011. szept. 12. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt szerintem egyikem haszontalan, de tény hogy más idegen nyelvekkel többre megy az ember. Szerintem alapból nem a legszebb nyelv, akkor már inkább a spanyol v. olasz.
2011. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Így a spanyol órám előtt pár perccel azt tudom mondani, hogy butaság az, hogy haszontalan lenne. Ha nekiállsz megtanulni finnül, az sem haszontalan. Minden nyelvvel újabb lehetőségeket nyitsz meg magad előtt. Ismerek villamosmérnököt aki nem németül beszél, ahogyan ez elvárható lenne, hanem finnül és HÜLYÉRE keresi magát.

Az, hogy ki mit tanul leginkább egyéni preferencia kérdése. Bizonyos szempontból bármilyen gazdasággal rendelkező ország nyelve hasznos.

2011. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

"Miért tanulnak egyre kevesebben franciául Magyarországon?"


1. Mert csökken a francia nyelv jelentősége.


2. Mert nem olyan divatos a francia, mint 30 vagy pláne 80 éve.


"mert kiszorítja a spanyol és az olasz"


Az olasz kicsit később volt divat, mint a francia, de ez a divat már csökkent. Olyan indítékai voltak az olaszmániának, amik a 80-as, kora 90-es években voltak utoljára megalapozottak.


A spanyoldivat nem akkora, mint régen az olaszdivat volt, és lényegében azon a hamis hiedelmen alapul, hogy a spanyol különösen könnyű és szép nyelv, meg nő a jelentősége és nem beszélik elegen.

2011. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

15:32


"butaság az, hogy haszontalan lenne. Ha nekiállsz megtanulni finnül, az sem haszontalan. Minden nyelvvel újabb lehetőségeket nyitsz meg magad előtt."


Az, hogy tudsz X nyelven, kedvező esetben havi Y forint többletbevételt hoz neked ahhoz az esethez képest, amikor nem beszélsz X nyelven. És Z esélyed van arra, hogy beleütközöl egy ilyen üzleti lehetőségbe vagy állásajánlatba. Angolnál, németnél Y magas, az angolnál a Z nagyon magas, németnél magas. Finn-nél lehet, hogy Y magas, de Z alacsony.


Finnül középfokon megtanulni 1000-1500 óra munkabefektetés, ami kb. annyi munka, mint elvégezni egy okj kurzust.


Önmagában értékes dolog finnül tudni, de ha valaki megkérdezné, hogy hogyan kereshetne több pénzt, akkor nem azt javasolnám neki, hogy tanuljon finnül.

2011. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
65%

Én 4 évig tanultam gimnáziumban franciát, de utána sehol nem kellett használnom, így egy szóra sem emlékszem már. Inkább tanultam volna németet. Azt meg soha nem tanultam, pedig Németországban élek most, könnyebb lenne...

Itt egyébként azt látom, hogy az angol mellett a spanyol ami nagyon hasznos, mert spanyolt nagyon sok országban beszélnek. Olaszt csak Olaszországban, az nem túl hasznos.

Nálam ez a fontossági sorrend: angol, német, spanyol, francia... olasz

2011. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Itt egyébként azt látom, hogy az angol mellett a spanyol ami nagyon hasznos, mert spanyolt nagyon sok országban beszélnek. "


Tévhit.

2011. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért mert a spanyolt sok országban beszélik, még nem jelenti, hogy olyan fontos. A legjelentősebb közülük Spanyolország, ami eléggé nagy szärban van, a többi dél-amerikai országról nem is beszélve.
2011. szept. 14. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán mert "modoros"
2013. febr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még a felvilágosodás idején

nagyon divatos volt

2013. febr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Afrikában is sok a francia!
2013. febr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!