Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Figyelmeztettem ÉS MÉGIS/DE...

Figyelmeztettem ÉS MÉGIS/DE MÉGIS elesett? Mondat akkor így is jó? I have warned him but yet he fell over.

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 05:14
 1/7 anonim ***** válasza:

yet nem kell.

I have warned him but he fell over

2011. szept. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsanat. a but nem kell. figyelmetlenul olvastam a MEGIS-t.

I have warned him, yet he fell over

2011. szept. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A mondat a "but" és a "yet" szóval is értelmes lenne, talán annyi, hogy a "yet"-tel hangzik szebben, meg nyelvtanilag az illeszkedik jobban a mondatba.


Egyébként pedig eleve nincs olyan a magyarban, hogy de mégis, mert az dupla tagadást jelent, és ezért nem lehet lefordítani angolra.

2011. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

I have warned him but he fell over.

("de", azaz két ellentétes tagmondat, semleges/baráti hangnem)

I have warned him yet he fell over.

("de", azaz két ellentétes tagmondat, formális hangnem)

I have warned him but yet he fell over.

("mégis", "ennek ellenére" - tehát nyomatékosabb, mint simán but/yet)

I have warned him and yet he fell over.

("mégis", "ennek ellenére")


Érdekes megjegyezni, hogy sokan hibásnak tartják a "redundancy" (ismétlődés) miatt, azért azt hozzátenném, hogy angolul még annyira sem tekintik ezeket a 'szabályokat' lényegesnek, mint magyarul (nem kezdesz mondatot 'Hát'-tal, nincs 'de viszont'...), sokkal szabadabban fokozhatsz értelmi ismétlődéssel; arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem újkeletű, nézd meg Shakespeare hányszor használta a 'but yet'-et... (és inkább hiszek a nyomtatott Longman-nek v Oxfordnak, mint vmi "sherry"-nek, aki egy blogon kijelentette, h nyelvtanilag helytelen... holott ez stilisztikai kérdés, nem nyelvtani!)

2011. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jókat írt!! However nem jó?
2011. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
However, though, although, even though, nevertheless, in spite of, despite... Hirtelen ezek jutottak eszembe. Ez mind vmféle ellentétet jelöl két dolog/esemény között, mindegyikkel ki lehetne fejezni a kérdéses mondatot. Persze nem mindegyikkel ugyanebben a szerkezetben; van, ahol két külön mondattá kellene alakítani, van ahol a másik mondatrésszel kezdeni, illetve "főnevesíteni" az utolsó 2-nél.
2011. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

valóban professzionális választ kaptam,mint mindig :-)))

Thanks. :-D

2011. szept. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!