Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Angol tanárom ki van...

Az Angol tanárom ki van borúval, mert Orbán be akarja vezetni az Angol nyelv helyett az Oroszt. Erre mennyi esély van?

Figyelt kérdés
Ha ez a barom most tényleg bevezeti az Orosz nyelvet akkor melyik korosztálynak kell majd azt tanulnia?
2011. szept. 15. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem az angol nyelv helyett akarják bevezetni az oroszt. Sőt, az sem biztos hogy az oroszt.

A pletykák valóságalapja az, hogy Hoffmann Rózsa tervezete szerint minden iskolában min. két idegen nyelvet kéne tanítani, a 8 osztályos gimnáziumokban pedig hármat.

Azt is megemlítette, hogy szerinte -de ez csak az ő magánvéleménye és soha nem lesz belőle semmi- nem az angollal kéne kezdeni az oktatást, mert az túl könnyű, és hamar hamis sikerélményt jelent a gyereknek, ami után a második nyelvvel meg kínlódik.

Szerencsére a kormánykoalíción belül sem értenek vele egyet.

2011. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség.
2011. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szájról szájra terjedő baromságok. Te nem olvasol híreket?

Nem az Orbán hanem a Hoffmann.

Nem az angol helyett, hanem mellette.

Nem az oroszt hanem latint vagy latin nyelvet (olasz francia)

2011. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó hozzászólás után(mert azért így másképp hangzik mint a kérdés) én azt mondom,hogy miért is ne tanuljanak a diákok akár több idegen nyelvet,ha van kedvük??

Tudod én nem hallottam ezt az "orosz" pletykát.Így nem is teszek fel kérdéseket.De úgy látszik te sem figyeltél oda normálisan vagyis te sem hallottad a lényeget.

Elképzelem hogy ennyit hallottál

angol...orosz...kormány...

és ezekből a szavakból kreáltál valamit.Na ezt nevezem butaságnak..Olyan dologról beszélni amiről fogalmad sincs..

UI: az orosz nem olyan rossz nyelv..én anno annak idején ezt tanultam,mert ez volt kötelező.

2011. szept. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Leningrádban meg Zsigulikat osztogatnak... :D
2011. szept. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Hoffmann Rózsa elképzelése lenne, hogy ne az angolt oktassák alapból, mert ha sikerül elsajátítania, akkor az korai sikerélmény a gyereknek, így legyen az iskolákban 2 vagy 3 idegen nyelv.

Szerencsére mindenki tudja, hogy Hoffmann Rózsa értelmi képessége valahol a tavialga szintjén van, így az elképzeléseit azon kívül, hogy megoszthatta, hadd röhögjön egyet a nagyközönség, semmi megvalósítása nem lesz.

2011. szept. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Hoffman Rózsa tényleg suttyó, de be kell vallani, a sikerélményes papolása igaz. A német után az angol igazi megváltást jelent. A bonyolult németet nehéz megérteni, pláne ha rosszul fogalmaz a tanár. Ehhez képest az angol könnyebb. És mivel a kölök a nehézséghez van szokva, az angolt röhögve tanulja meg, + így az esetleges nehezebb nyelveknek könnyebben neki tud látni.
2011. szept. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom nekem az angol is nehézkesen megy.
2011. szept. 16. 09:54
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz ebbol semmi-hal istennek- ahogy a tobbibol se,kotelezo nyelvvizsga es egyebek,nem tudom minek reklamozzak 5evvel elore a dolgokat,amikor mar ugyis masik kormany lesz,es ezeket le se fogjak tojni. Egyebkent meg ez a jo oreg magyar mentalitas...Tudjatok fejlett tarsadalmakban nem elevenni akarjak a gyerekektol a sikerelmenyt,hanem arra epitenek, igy minden konnyebben megy nekik kesobb, szivesebben tanulnak tovabb, es nem kinszenvedes nekik iskolaba jarni. Mellesleg ez az elkepzeles sosem jo,hogy eloszor a nehezebbel kezdunk,mar csak pedagogialag is erosen hibas, sokan ezert rekednek meg a nemet nyelvnel, ugy hogy nem beszelik,de mar az angolra is tojnak ra. Egy nyelvet se kellene addig kotelezoen oktatni,amig nincs meg a megfelelo tanari garda hozza, mert igy csak az jut elobbre,aki kepes a kulontanarokat megfizetni. Az angolt kellene szorgalmazni,mar ovodaban is, es azt tovabb vinni, aztan igeny szerint tanulni egy masodik nyelvet.
2011. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyartanárod nincs kiborúval, hogy így írsz?
2011. szept. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!