Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás egyedül?!

Nyelvtanulás egyedül?!

Figyelt kérdés

Tanultatok nyelvet nyelviskola, magántanár nélkül? Ha igen milyen szintig jutottatok (nyelvvizsga), milyen módszerrel, mennyi idő alatt és persze azt is írjátok meg, hogy melyik nyelvből!

Várom válaszaaitokat!


2011. szept. 18. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
én az orosz nyelvnek 2x vágtam neki egyedül.nem sikerült,csak alapszintig eljutnom,de azokat legalább egyedül tanultam meg.de lehet h a könyv ne volt jó.lehet még megpróbálom mégegyszer.bocsi h én is kérdezek,de nincs vmi tippetek az orosz egyedüli tanulásához?
2011. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Középiskolában 3-mas voltam angolból 10-ig 1 éve. Most már nem jelent nagy gondot az angol, híreket, filmeket, könyveket tudok olvasni. (Most megyek majd középfokúzni, felsőfokút feleslegnek érzem.)

A módszereim igen váltózóak voltak, április óta nézek csak filmeket. Napi néhány órás angolozás nélkülözhetetlen hogy eljussál ilyen szintre (feltéve ha nem angol nyelvterületen laksz.)

2011. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Angolt egy ideig magamtól tanultam (néhány hónap). Az alapszintről (az abszolút alap nyelvtudásom már megvolt) kb. a középhaladóig jutottam, de úgy érzem, hogy most már szükségem van vagy nyelvsulira vagy magántanárra.

A másik nyelv, amibe viszont teljesen magamtól vágtam bele, az orosz. Én csak egyszer futottam neki, egy-két nyelvtani dolgot és szavakat megtanultam (meg a cirill betűket), de utána motiváció hiányában már nem tanultam tovább. Az első válaszolónak tipp: [link]

2011. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van angol nyelvvizsgám, amit középiskolában kezdtem tanulni, és le is vizsgáztam belőle.

Általános iskolában németet tanultam, amivel nem foglalkoztam középsuliba, majd az angol nyelvvizsga után egyedül újból neki vágtam a dolognak, de mivel sokat felejtettem, így mentem magántanárhoz egy kicsit, majd ismét megint egyedül nyomta. Nyelvvizsgám még nincsen belőle, jövőre tervezem azt hogy megcsinálom, de nyelv iskolában fogom ezt, mert úgy gyorsabb és hatékonyabb.

2011. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

alapfokig iskolában tanultam (nyolcadik osztályig)

aztán onnantól teljesne egyedül. mondjuk utána soha nem tanultam könyvből meg ilyenek, csak sokat olvastam/néztem filmet angolul, szóval nem 'direkt' tanultam meg.

17 éves vagyok, felsőfokú nyelvvizsgám van.


szóval lehetséges.

2011. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
köszi a tippet:)
2011. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Akik jó eredményeket értek el, azoknak csak gratulálni tudok!!!

Akik meg nem, azoknak meg azt mondom, ne adjátok fel, lehet nem lesz nyelvizsgátok, de amit magatoktól megtanultatok és csak ha pár szó is, az a tietek, senki nem veheti el!

2011. szept. 21. 13:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Németet és angolt iskolában is tanultunk (különösen németet), de úgy érzem, mindkettőre rengeteget tettem rá magamtól is. Itthon filmeket néztem, könyveket olvastam az adott nyelveken, leveleztem, fórumoztam...


Most spanyolul kezdtem el teljesen magamtól. Nyelvvizsgázni nem voltam, úgyhogy nem tudom megmondani, milyen szinten lehetek, de most olvastam el a 17. regényt (igen, számoltam :P), megnéztem egy csomó filmet, írtam már e-mailt, fórumbejegyzést spanyolul, és nemrég kicsit beszélni is volt alkalmam.

Nagyon szeretek így tanulni, és csak ritkán érzem, hogy jó lenne most valamit egy tanártól megkérdezni... Általában egy idő után - kis utánajárással - rájövök magamtól is.

2011. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Fúúú! Gratulálok! Ha így falod a regényeket, szerintem meglenne a nyelvvizsgád is...?!Én azért tettem fel ezt a kérdést, mert elkezdtem egyedül tanulni olaszt és sokan azt mondták nekem ezt így nem fog menni. Én ennek ellenére neki vágtam, 0-ról kezdtem és jelenleg olyan alapszint körül tartok. Vicc az egészben, hogy pár hónap alatt több dolgot tudok mondani mint németből, amit 8 évig tanultam suliban és nem tudtam megszólalni, ja és meg is utáltatták velem.( pedig kőkeményen belémverték a nyelvtant. És ezt is magamtól fogom újra kezdeni)

Köszi válaszod, talán én is jó úton járok és sikerül.. :-)

2011. szept. 25. 09:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok neked, hidd el, menni fog! :)

(Én vagyok, aki spanyolul olvasok regényeket)

Az egyik barátnőm olaszt kezdett el ugyanígy, úgyhogy nem vagy egyedül ezzel sem. :) Ő is szépen halad.

Hidd el, működik a dolog. :)

Vizsgázni még azért nem mennék el, mert a nyelvtan részével így kifejezetten nem foglalkoztam még, ezért nem hiszem, hogy azokat a feladatokat meg tudnám csinálni. Nem erőltetem a dolgot, majd eljön az is. :) A lényege szerintem ennek a fajta nyelvtanulásnak, hogy nem kell türelmetlenkedni, nem lassabb, mint az iskolai, de más ütemű. Bizonyos dolgokban (például esetemben a nyelvtan) tényleg el vagyok maradva ahhoz képest, aki szintén ennyi ideje tanul iskolában. Ugyanakkor ők meg lehet, még nem tudnak regényeket olvasni. Szóval tényleg, nem rosszabb ez, csak más. :) És a vége remélhetőleg ugyanaz, vagy esetleg még több is. :)

Ezen az oldalon találsz letölthető regényeket/tankönyveket: [link]

(Spanyol oldal, de az olasz részt linkeltem. :)

2011. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!