Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már itt egyedül valaki...

Tanult már itt egyedül valaki franciául?

Figyelt kérdés

Sueretnék franciát tanulni (egyedül), de a kiejtés/helyesírás eléggé eltántorít, ezért inkább a spanyol felé hajlok, mivel az ott nincsenek ilyen problémák.. nem lesz sehogysem lehetőségem tanárral tanulni és senkit nem ismerek aki tud franciául, szóval így lehetséges lenne megtanulni helyesen olvasni, stb? Igazából csak ez miatt aggódom.


amúgy angolul tudok, szóval nem ez lesz az első nyelvem.


2011. okt. 1. 13:57
 1/2 anonim válasza:
100%
én angolul és franciául a suliban tanulok,ezekből is fogok érettségizni.A francia nyelv kiejtését tekintve elég nehéz,ha még sosem tanultad.Én még ezek mellett a spanyolt otthon tanulom ,úgyhogy én inkább a spanyolt javasolnám neked is ,ha otthon akarod tanulni,vagy ,ha mindenféleképpen a francia ,akkor járj mellette tanárhoz.:)
2011. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy angolul mennyire tudsz, de angolul minden anyagot meg lehet találni hozzá. Írd be például, hogy "French pronounciation". Millió oldal lesz, ahol le vannak írva a szabályok és még meghallgatni is meg tudod. Ha ez megvan és hozzászoksz, utána könnyű lesz. Gondolj bele, az angol kiejtés is tök szabálytalan, mégis ráérez egy idő után az ember, a francia viszont - a tévhittel ellentétben - tök szabályos. Megvan szabva, hogy mikor kell kiejteni a szó végén a mássalhangzót, a kettőshangzókat hogy kell ejteni stb.


www.livemocha.com - Én itt végigcsináltam a francia "órákat". Igaz, hogy nyelvtant nem is tanít, de a kiejtés meg sok szó rád ragad.

[link] - Ezen az oldalon pedig kb. a világ összes nyelvéhez találsz anyagot, tankönyveket, sokhoz van hanganyag is. Itt fent van a Rosetta Stone French is többek között. Ez egy olyan program, amivel lehet gyakorolni a kiejtést is (mikrofonba mondod a szavakat és megmondja, hogy helyes-e vagy nem).

2011. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!