Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e nekiállni a kínai...

Érdemes-e nekiállni a kínai tanulásának?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap azt álmodtam h van egy qrva jó kínai csajom:D.És gondolkodtam rajta, hogy tényleg kéne egy kínai csaj...Viccet félretéve tényleg szívesen megtanulnék kínaiul.Meg néhány ismerősöm is mondta, hogy angol, német után ez az egyik leghasznosab csak nagyon nehéz...Kinek érdemes neki állni ennek?És milyen fősulikon tanítják?És a nönevdékek általában meddig jutnak?Nekem jó nyelvérzékem van.Eddig sosem fektettem túl sok energiát egy nyelvbe sem.De pl. szerintem elkezdenék majd fősulin tanulni lehet menne...Vélemények?V. haddjam a kínai csajt?:d
2011. szept. 26. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia szerintem angolt tanuljál,mert az sokkal hasznosabb és több helyen beszélik,meg hát az a világnyelv,de nem akarlak befolyásolni
2011. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kínai az egyik legnehezebb nyelv lehet. /Nem tanultam sose/ Ráadásul elég kevesen beszélik.

Szerintem nem érné meg megtanulni...

2011. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Angol az rendben van.Idén leteszek egy B2-t...Ill előrehozottan érettségizek is.Most majd megyek inkább szakmázni, és a második nyelven gondolkodok.
2011. szept. 26. 16:37
 4/11 A kérdező kommentje:
+ már azt is végigvezettem fejben, hogy bemegyek egy állásinterjúr a kínai csajommal:D és egy angol felső + kínai B2 kombó elég ütős lenne magyarként szerintem:D
2011. szept. 26. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Kínait sokan beszélik, de ebben benne van nagyon sok olyan is akivel soha az életbe nem fogsz találkozni vagy csak szimplán nem fogsz megérteni, mert más kínait beszélnek.


Aztán azt se felejtsd el, hogy a kínai az inkább nyelv család, mint nyelv.


Továbbá, azon kínaik akiknél komoly hasznát látod a kínainak, azok valószínűleg tudnak angolul.


Alapvetően 2 nagy nehézségen van a kínainak:

1) Megkülönböztetnek 5 féle hangleejtést (beleszámítva annak hiányát) minden szótagnál és, ha azt elrontod, akkor teljesen mást mondhatsz. Ha jól emlékszem, akkor az anya és a női prostituált is ugyan az a szó, csak más hangsúllyal van.

2) Nagyából 1 v 2 új jel / szó.


Amúgy a B2 még rég nem az angol csúcsa, főleg attól függően, hogy milyen tudással is teszed le. Le lehet tenni minimális tudással is és el lehet bukni óriási tudással, a nyelvvizsga minimálisan tükrözi a tényleges tudást. Szerintem egy rendes C1-es angol tudás > bármilyen más nyelv tudás. Továbbá, főleg itt Europában, nem igazán mondható a Kínai vagyis a Mandarin hasznosnak.

Én előbb elérném a C1-es szinten Angolból (bár én abszolút Angol práti vagyok) még ha vizsgát le se teszed és a b2-t a második nyelvből, aminek nem ajánlom Kínait, mert se nem hasznos, se nem egyszerű megtanulni. Sokkal tovább fog tartani egy B2-es, mint másból.


De ez mind csak, akkor igaz, ha csak az előnyösége érdekel. Ha tényleg tetszik, akkor menj neki mégha nem is feltétlenül a leghasznosabb nyelv.

2011. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
inkább keríts egy kínai csajt a józsefvárosin, majd ő jól megtanít kínaiul :) Sztem kínai órát is árulnak ott, ha van egy kis csöpp eszük :)
2011. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasznos, de nem annyira, mint amennyi energiát bele kell fektetni! (Egy éve tanulok kínaiul.) A nyelvtan nagyon egyszerű, azzal nincs baj. Viszont az írásjeleket magolni kell keményen! Ha azt mondod, hogy jó a nyelvérzéked, de a szorgalmad nincs a toppon, akkor válassz inkább egy olyan nyelvet, ahol fontos a nyelvtan (amit te egyszer megjegyzel aztán nincs vele több gond), de a szavakat könnyebb megtanulni. Kínaiban az írásjeleket bemagolni nagyon nehéz feladat, rengeteg türelem kell hozzá, lehet, hogy egyszer megtanulod, de a következő héten már elfelejted, akkor elölről kell kezdeni. Plusz ha egy kis vonal nem stimmel, akkor már nem jó az egész.

Egyébként nagyon szép nyelv, én imádom, de ezt csak szenvedélyből lehet csinálni! (Amúgy tényleg jó pont álláskeresésnél, de több a befektetett munka, mint amennyi megtérül.)

2011. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszi:) Lehet, hogy tényleg nem nekem találták ki:D.Józsefváros meg itt van egy köpésre:D.Köszi mindenki!mentek a +ok
2011. szept. 27. 03:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Helló.

Azt mondom tanulj kínaiul, mert több mint egymilliárd ember

beszéli. Vannak üzletember rokonaim es kínaival üzleteltek,

az lett a vége hogy meggazdagodtak. Én is tanulok, nagyon könnyű nyelv, időigényes. De ha akarsz egy jó kínai csajt,

ezzel ne törődj.

2011. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha szereted a kultúrát, érdemes nekiállni.
2011. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!