Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetem. Nyelvvizsga?

Egyetem. Nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 9-es vagyok de szeretnék előrelátóan gondolkodni. Hogy is van ez most? Hány nyelvvizsgát kel letennem hogy orvosi egyetemre jelentkezhessek? És az is milyen típusú (alap, közép, felső)? Az esperantót elfogadják?
2011. szept. 27. 17:20
 1/7 anonim válasza:
Jelenleg (és a tervezett törvénymódosítások után is), az "alap" diplomához egy, a mesterképzéshez pedig 2 nyelvvizsga kell. Orvosira elég a középfok.
2011. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az a kérdésem, hogy mikor 4.es vagyok és felvételizek már akkor is meg kell lenni ennek a 2-nek?
2011. szept. 27. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Eszperantót nem fogadják el. Válassz élő, hasznos nyelvet, amiről nem csak papírod van, hanem beszéled is. Mivel előrelátó vagy, még bőven van időd. Egyébként meg CSAK a Jóisten tudja, hogy mi lesz akkor amikor te a felsőoktatásba mész. A jelenleg formálódó felsőoktatási törvény többet tud neked mondani, mint mi.
2011. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Felvételihez most még nem kell. 2016-tól kötelezővé teszik az egy középfokút a felvételihez is. (Ahhoz, hogy diplomát kaphass, már most is kell.) Ahhoz, hogy elvégezhesd a mesterképzést, szintén nem kell felvételikor a kettő nyelvvizsga, de a diplomádat viszont csak akkor kapod meg, hogy ha már megvan.
2011. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem egyébként jobb minél előbb letudni.
2011. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha orvos akarsz lenni, akkor érettségiig legyen minimum egy középfokú ANGOL nyelvvizsgád. Egyrészt, mert kell a pont, másrészt, mert a tudomány nyelve a latin mellett az angol. A diplomához egyébként szaknyelvi ANGOL is kell, de azt az egyetem alatt szoktuk megcsinálni (én most pont arra készülök).
2011. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az angolt mindenképpen le szeretném rakni csak kicsit beparáztam, hogy kell-e második nyelv is, mert sajnos csak németet tudok tanulni a suliban és nem nagyon jön be..
2011. szept. 28. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!