Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetem vagy főiskola elvégzés...

Egyetem vagy főiskola elvégzéséhez hány nyelvvizsga szükséges?

Figyelt kérdés
elsősorban informatikai szakirányban gondolkoznék
2010. márc. 25. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem iskolafüggő, hogy mit várnak el a diplomához. A sulik honlapján nézz szét!
2010. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt az adott intézmény dönti el, konkrét sulit kellene írnod ahhoz, hogy válaszolni tudjanak.
2010. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy azokon a szakokon,ahol nem nyelvet tanulsz vagy külfölddel kapcsolatos,van ahol kettő(pl portugál szak,némettanár, nemzetközi kapcsolat,idegenforgalmi szak)

Roh@djon meg ,aki kitalálta:én is emiatt szenvedek,egy olyan szakon tanulok,ahol semmi hasznát nem veszem az idegen nyelvnek(meg párom is szintén),és fizethetek vagyonokat nyelviskoláknak,tölthetem a szűk szabadidőmben egy nyelvsuliban,azéért,hogy legyen egy nyelvvizsgám,amit nem fogok használni a szakmámhoz.

2010. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan szak ahol elég egy középfokú, van ahol kettő kell + 1 szakmai, van ahol felsőfok, van ahol közép és egy alap stb.
2010. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez az adott iskolától, szaktól és aktuális törvényi szabályozástól is függ. Nézd meg az intézmény tájékoztató weboldalait és szórólapjait, valahol ott kell lennie publikusan.
2010. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az informatika szakokon általában egy középfokú C-t kérnek vagy esetleg szakmai nyelvvizsgát (informatika szaknyelvvel bővített középfokú)

van, ahol a nyelv is meg van szabva, angolt mindenhol elfogadják, német, francia, spanyol, olasz, orosz, japán.. (nem mindegyikből van szakmai)

eszperantó, lovári... nem mindenhol elfogadott, érdemes utánakérdezni

2010. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. márc. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!