Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni viszonylag folyamatosan a cirill betűs írást?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 16:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
az írást és az olvasást?:)
2009. ápr. 27. 16:13
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, hogy valamikor az orosz kötelező nyelv volt, szerintem pár hónap (2-3). Attól is függ, hány éves vagy.
2009. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

3 hét elég.


S döntsd el, hogy melyik cirill betűs írást. Van orosz, szerb, bolgár, ukrán, belarusz, ruszin. A kiejtés nem teljesen ugyanaz.

2009. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
S a betűk sem teljesen ugyanazok. Legkevesebb betű a szerbben és a bolgárban van (30 betű), legtöbb a ruszinban (37).
2009. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és az orosz verzió érdekel:D
2009. ápr. 27. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a cirill betűkkel lesz bajod, ha oroszul akarsz tanulni. Az a legkevesebb. :)
2009. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tudom,tudom sokan mondták már A RAGOZÁS!!:D:D:D
2009. ápr. 27. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 14 éves voltam, amikor elmentem a könívátrba és kivettem egy orosz nyelvkönyvet, és egy óra mulva már felismertem a betűket és egy hét múlva viszonylag jól írtam és olvastam. Aztán leálltam az orosszal és kb. 1 éve újra kezdtem, most 17 vagyok, és januárban megyek középfokúra (remélem) :)
2009. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pont a rendszerváltáskor voltam 4.-es, egy évig még oroszt tanultam. Nagyon vegyes osztály volt, de pár hónap alatt szinte mindenkinek ment az írás-olvasás. Mondjuk a tanár sem volt semmi, ma is emlékszem a tekintetére, a szigorára. Ennek 20 éve, és a mai napig, ha elém tesznek egy orosz szöveget, el tudom olvasni! (persze érteni már nem értem).

Az áll egy ifjú nyírfa a réten című zöngeményt még ma is tudom!

2009. ápr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ÖMMNEMTOM HOGY UGYANAZE MINT A SZERBEKÉ DE MI MÁR HARMADIKBAN KEZDTÜK TANULNI! ÉS MOST RENDESEM MEGY! 15/L

нах сзиа, езек азок а бетук амикре гондолтал;

2010. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!