Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez? Elakarják...

Hogy is van ez? Elakarják venni a diplomáját akinek nincs nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
Mikortól akarják bevezetni?Mikortól visszamenőleg?
2011. okt. 4. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy aki abszolvál, de nem teszi le 5 éven belül az államvizsgát, annak úszik a diploma.

Nyelvvizsgával nem tudom, hogy lesz. Én államvizsga után tettem le a második nyelvvizsgám, nálunk állítólag 2 év volt a limit, egyesek szerint nem is volt. Nekem már mindegy.


Egyébként ez az államvizsgás szerintem helyes, nem is értem miért csinálták nálunk is páran, hogy abszolvál, már nincs aktív féléve, de azért nem adja le a szakdolgozatát 2 év múlva sem.


[link]

2011. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem nyelvvvizsgáról van szó hanem államvizsgáról????
2011. okt. 4. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgával nem tudom, hogy lesz.

Egyes egyetemeken valóban pár éve van az embernek megszerezni a nyelvvizsgáit, különben az államvizsga ellenére sem kap diplomát. Itt nagyobbat veszíthet, hiszen megvolt a szakdoga, védés, ÁV, mégsem kap diplomát, mert nem csinált meg x darab nyelvvizsgát.

Elvileg lehet valahogy mentességet kérni ha valakinek abszolút nincs nyelvérzéke.


Az államvizsgát eddig nem tudom meddig lehetett tolni, ezek szerint akár 10 évig is.

Akkor az ember letudja a tárgyait, majd egyszerűen nem adja le a szakdolgozatát. Szerintem ez gázabb mint a nyelvvizsgás, minek tolni?

2011. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez nem hülyeség, minek tologatni egy szakdogát, meg záróvizsgát? de szerintem a nyelvvizsga is letehető, nem olyan nagy dolog.

az viszont nem tetszik, hogy ha vki 4x buki egy tantárgyból, akkor azt kirakják, meg nem is jelentkezhet ugyanarra a szakra a köv pár évben. nekem nincs személyes tapasztalatom, de azért hallottam már, jó pár tanár van, aki csak szivatásból nem engeti át a hallgatókat egyszer-kétszer a vizsgákon...inkább mondják azt, h ha 3adjára sem sikerül, újra fel kell venni a tárgyat, de miért kell ezt még fokozni???

2011. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ehhez én már nem értek!!!Én most tanulok nyelvviszgára és nem most végeztem már.Meg van mindenem az állam vizsgám is.De már nincs messze a cél.
2011. okt. 5. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is szívattak meg, de 4-nél többször nem buktam sosem.

Volt, akit emiatt raktak ki.

Dékáni engedéllyel lehetett menni többször, de az csak egyszer eljátszható.


A nyelvvizsga határideje karonként is változhat, legegyszerűbb, ha a tanulmányi osztályon megkérdezed.

2011. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sokan azért tolják odébb a diplomát, mert mondjuk még ki akarják használni a 12 félév előnyeit, valamint megtanul 2 nyelven és, ha sikerül kijut az ERASMUS rendszeren keresztül külföldre. Például ismerősöm is ezt csinálja. Nagyon jól tud angolul, mellette tanulta a spanyolt és most arra hajt, hogy kimehessen Barcelonába. Majd amikor visszajön leteszik a nyelvvizsgát, azután a diplomát. És elmondhatja, hogy bulizott a spanyoloknál.
2011. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!