Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vizsgázott már valaki a Rigó...

Vizsgázott már valaki a Rigó utcai vizsgahelyen? Mik a tapasztalatok? Milyen a vizsga? Milyenek az ott dolgozok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 09:57
 1/9 anonim válasza:
100%
még akkor vizsgáztam ott, amikor csak ez volt az akkreditált vizsgahely. Nagyon gáz volt, nagyon vaskalaposak voltak, és sok értelmetlen dolgot követeltek. Most hogy megszűnt a monopol helyzetük szerintem biztos változott a helyzet! Milyen nyelvből mész?
2009. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
angolból fogok
2009. ápr. 29. 11:11
 3/9 anonim válasza:
drukkolok majd! és mért őket választottad?
2009. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én is régen (kb 1997-ben) voltam.

Második írásbeli előtt végigtanultam a nyarat (angoltanár ismerősömmel), ennek hatására szinte bármilyen szöveget szótár nélkül lefordítottam. A vizsgán viszont olyat adtak, hogy csak lestem, szótárral (!) sem jöttem rá, miről szól. Ennyi. Ők (több tanár szerint is) arra voltak kíváncsiak, hogy mit NEM tudsz :)

2009. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még nem döntöttem, hogy hol fogok egyenlőre csak információt gyűjtök és majd a tapasztalatok alapján döntök.
2009. ápr. 29. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Rigó utcában alapfokúztam, az egy vicc volt :) Nem is kellett hozzá tudni németül :) Középfokút angolból a TELC-nél tettem, az is nagyon könnyű volt, de úgy tudom, azt azóta már megnehezítették egy kicsit, mert ők is túl könnyűnek találták.
2009. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is rég, 1998-ban próbáltam a nyelvvizsgát a Rigó utcában. Írásbeli elsőre, szóbeli harmadjára sem...

Mindig pár ponton múlt, pedig sokat készültem. Most, hogy kellett a diplomához a C, újból megpróbáltam, különösebb készülés nélkül, elsőre átmentem.

(Na jó, jó sok listeninget megcsináltam) A 60% helyett 74% lett!

Mondjuk a mostanit vidéken (Dunaújváros) csináltam, ez volt közelebb. Nagyon rendesek voltak, korrektül pontoztak.

2009. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most voltam, kb két hónapja. Szóbelin pedig kb. két hete:)

Nekem nincs semmi negatív tapasztalatom, pedig ijesztgettek vele. Sztem a magyarról angolra fordítás nem volt vészes, angolról magyarra már annál inkább, megszenvedtem vele rendesen. Levéltémák sem voltak vészesek, a teszten csak lestem:DD De végül is nekem normálisan pontoztak, azt hittem ha sikerül is alig megyek át, ehhez képest elég jó lett....:)

Vidéki vagyok (kiskunhalas) ...itt szóbeliztem, de velem nagyon rendesek voltak:) Féltem h majd mindenbe belekötnek, és hülyeségeket kérdeznek, de nem volt semmi ilyen:) (bár elég jó témákat húztam:))

2009. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is régen (2000, 2001-ben) voltam a Rigó utcában, és sokadszorra sem sikerült a nyelvvizsgám. Ez után jelentkeztem a TELCre, érdekes, ott elsőre sikerült az angol középfokúm, tavaly pedig a német alapfokot is elsőre csináltam meg, szintén TELC nyelvvizsgán. Drukkolok neked!!!
2009. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!