Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könnyebb? Angol után...

Melyik könnyebb? Angol után németet tanulni, vagy német után angolt tanulni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet áltlaánosságban megállapítani. Szerintem nem sokat változtat. Csupán annyit tapasztaltam, hogy aki előbb németet tanult, annak rendszerint eléggé rossz az angol kiejtése.
2011. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
...de könnyebben tanulja a nyelvtant! :P Rám amúgy igaz az állítás, tényleg nem vagyok megelégedve az angol kiejtésemmel, de nem bántam meg, hogy németet tanultam először. Az angol kiejtés javítható, rajta is vagyok az ügyön... :D
2011. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
én először németet tanultam én nagyon örülök neki, mert az osztálytársaim akik előbb angolt tanultak szenvednek a némettel és az angollal is, nekem meg mindkettő jól megy :D
2011. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb németet tanultam (általános iskolában végig), középiskolában pedig németet és angolt is. Azóta már mindkettőből megvan a középfokú nyelvvizsgám, de nekem szerintem jobb volt így, hogy a némettel kezdtem. Az angol könnyebbnek tűnt hozzá képest, de a kiejtéses gondolattal én is egyetértek.
2011. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én nyelvi csoportba jártam a középiskolában, két csoportra osztották az osztályt. Én angolos voltam már elsős korom óta, szóval az itt is elég jól ment, németet meg 9-től kezdtem tanulni. Szenvedtem vele végig, négy évet, nem tudtam rendesen megtanulni máig sem. Érdekes, hogy ez nem csak rám volt igaz, hanem a csoport többi tagjára is. Sőt! az osztály másik fele (a németesek) olyan jól felzárkóztak angolból, hogy simán nyelvvizsgáztak belőle.


szóval ha engem kérdezel egyértelmű, hogy német tanulás után sokkal könnyebb az angol. Persze mindig vannak kivételek, de szerintem érdemes némettel kezdeni, és angolt utána, vagy a kettőt együtt, de fordítva én nem ajánlanám senkinek!

2011. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!