Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú ECL, TELC,...

Német középfokú ECL, TELC, ÖSD jellemzői -esetleg tudtok más könnyebb nyelvvizsgát? Német középfokra milyen könyvekből lehet sikeresen felkészülni az alapoktól középszintig?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a fórumokat és ezt a 3 típust ajánlották de aki tudja, kérem írja meg, hogy valóban könnyűek-e ezek a vizsgák a jelenlegi szabályozás szerint és melyiknél van olyan rendszer, hogy ha az egyik rész nem sikerül, csak a sikertelent kell újra megcsinálni!

Nekem a nyelvtan kicsit gyengébben fog menni majd szerintem, inkább a szókincsre akarok ráerősíteni, mivel könnyen tanulok, sokat, viszont a német nyelvtanjához szerintem baromi sok logika és ráérzés kell.


Egy ilyen nyelvvizsgára miből tanuljak? Régen Start egész és Unterwegs harmad könyvig jutottam, minek a nyelvtanja elegendő, esetleg vannak jó netes anyagok, amikből egyedül is tanulhatok? Nem sok időm van tanfolyamra járni.


Előre is köszi!


2011. aug. 15. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Telc németből ma már az egyik legnehezebb. Régen könnyű volt, de tényleg nehezítettek rajta. Mondjuk a telc egynyelvű ami előny, de ezt máshol is megkapod. Telcen az angol még viszonylag könnyű.
2011. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg épp azt akartam írni, hogy a német TELC nevetséges.

Nekem elsőre meglett, de esküszöm, hogy magamtól nem tudok egy épkézláb mondatot összetenni.

A szóbelire bemagolt mondatokkal mentem, kb. 3 mondatot improvizáltam ott, a levelet szintén betanultam, ott egyetlen mondatot rittyentettem ott össze. A magnónál meg behúztam mindre azt, hogy igaz, gondoltam a 40%-ot így csak elérem már.

A szókincsemet sem mondanám nagynak, de ahhoz elég volt, hogy összességében meglegyen a 60%.

2011. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelvtani rész nem az erősséged, akkor egyértelműen az ECL-t ajánlanám, ugyanis ott az írásbeli résznél csak két olvasás értési és két levélírási feladat van.


Írásbeli vizsga

1. Olvasott szöveg értése


A vizsgázónak két különböző típusú szövegértési feladat helyes megoldásával kell igazolnia, hogy szótár nélkül képes megérteni a vizsgaszint követelményeinek megfelelő nehézségű általános szöveg tartalmát.

2. Írásbeli kommunikáció


A vizsgázónak két meghatározott szószámú fogalmazást kell szótár nélkül megírnia a megadott szempontok szerint.

2011. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hú köszi. Ezek szerint egyikőtök nagyon szerencsés volt, mert én 5 évet tanultam és kb. 6-10 hónap tanulás után próbálnám meg a nyelvvizsgát, mert káosz van a fejemben és kb. kezdhetem elölről, hogy minden tiszta legyen.


Melyik vizsgánál van az, hogy amelyik rész nem sikerül, csak azt kell újraírni? ÖSD-t dicsérik de nem tudom miért, nem vagyok egy erős szinten..lehet, ők meg igen....

TELC-et akkor nem tudom...pont ezt kellene eldöntenem, de tényleg nem sok nyelvtanozást szeretnék, mert gázos szerintem:S....inkább akkor szavakat tanulok.

2011. aug. 15. 23:03
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, és melyikre lehet előre készülni, begyakorolni, megtanulni témákat, amiket levélhez, szóbelihez adnak..stb?
2011. aug. 15. 23:06
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A TELC-nél 2 feladat fut nyelvtani részként, de az egyik szinte 100%-ban a szókincsen múlik. De ennél a nyelvtani résznél még a 40%-os határ sincs, szóval ha az 5%-ra sikerül, de az egész nyelvvizsga megvan 60% fölött, akkor megkapod a nyelvvizsgát.


És ha nem sikerül az egyik rész, akkor csak azt kell újraírnod.

2011. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ez szimpatikus...sokan írták, hogy szivatós vizsga..:( A hanganyagos feladattal mi a helyzet? Az szokott még szívás lenni mindenhol... Esetleg tudsz ajánlani könyveket? Olyan típusú ember vagyok, hogyha elémteszel 1000 oldalt, hogy na ezt tanuld meg 2 hét múlva a vizsgára, akkor azt tanulom meg...csak kellene tudnom, mit várnak el, melyik könyveket. Még egyszer köszi a segítséget!
2011. aug. 15. 23:15
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értettem belőle semmit, de behúztam mindre azt, hogy igaz (csak igaz/hamis állítás van). Így a szóbelim összességében 87%-os lett.


A Telc honlapján valahol fent van, hogy milyen könyveket ajánlanak.

Én olyan 2-3 könyvet megcsináltam, annyi bőven elég volt a begyakorláshoz.

2011. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De amúgy most ne higgyétek azt, hogy játszom a kemény gyereket. Jártam előtte 15 hónapig magántanárhoz, de komolyan mondom, hogy kár volt. Végigkínlódtunk a nyelvtant, de nem értem, hogy miért. Elég lett volna begyakorolni a feladattípusokat, mert én még arra is lusta voltam, hogy szavakat tanuljak. Illetve próbálkoztam, de nem ment, utána meg nem idegesítettem rajta magam, gyűlölöm a németet.


Ha a levelet jól begyakorlod, akkor szinte biztos a siker, mert az lehet a szívatós. De meg van adva, hogy 3 téma lehet, így könnyű panelmondatokat begyakorolni.

Csak a pontozása béna, mert úgy van, hogy 45/39/33/27. Tehát hatosával mennek le.

2011. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát, msot kedvet csináltál ehhez...a részeket hogy kell érteni? szóbeli plusz írásbeli? Vagy ezeken belül is vannak hallgatós, levélírós, párosítós részek és ha ezekből 1 nem sikerül, akkor cska azt kell újraírni? Nekem ez a német egy középfokú nyelvtudásra kellene meg ugye papír...de alapvetően használható nyelvtudást szeretnék, nem világmegváltó témákról...életszerű minden vagy a bolygók állásáról beszélj?
2011. aug. 15. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!